Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Wilk: O degradacji gen. Jaruzelskiego (wystąpienie w Sejmie RP)
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 09 marzec 2018 08:40 Autor: Andreas

Wilk: O degradacji gen. Jaruzelskiego (wystąpienie w Sejmie RP)

Wilk: O degradacji gen. Jaruzelskiego (wystąpienie w Sejmie RP) Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Wydaje się, że intencje ustawy są dosyć jasne. One są określone w art. 4, który mówi, że utrata albo pozbawienie stopnia wojskowego następuje również pośmiertnie. Poza tym pan poseł sprawozdawca komisji mówił wyraźnie, że tak naprawdę głównym celem jest nieżyjący już gen. Wojciech Jaruzelski.

Szanowni Państwo! W naszej cywilizacji – cywilizacji prawnej, ale też w ogóle w naszej cywilizacji, cywilizacji łacińskiej ludzi martwych, ludzi nieżyjących sądzi historia i Pan Bóg. Są oczywiście odstępstwa od tej zasady, ale są to haniebne odstępstwa. One zostały już wymienione. To jest słynny synod trupi, kiedy wyciągnięto z grobu ciało papieża Formozusa i go osądzano. Ale to był okres upadku Kościoła, okres, o którym się pisze, że to była absolutna zapaść. Czy do takich przykładów ma nawiązywać Wysoka Izba? Ale nawet wtedy, proszę Wysokiego Sejmu, nieżyjący papież Formozus miał swojego obrońcę. W tej ustawie nie ma nawet tego, że osoby nieżyjące mogą mieć swojego obrońcę, który będzie reprezentował, że tak powiem, ich potencjalny punkt widzenia.

Wysoki Sejmie! Do jakich przykładów my nawiązujemy? Czy to jest akt odwagi, że będziemy osądzać osoby nieżyjące? Czy nie było na to wystarczająco dużo czasu za ich życia? Wysoki Sejmie! Byłem zawsze przeciwnikiem politycznym gen. Jaruzelskiego z tego prostego powodu, że był on socjalistą. Socjalizm, czyli kradzież, trzeba zwalczać pod wszelkimi postaciami i zawsze to robiłem. Chciałem zwrócić uwagę, że idol Prawa Sprawiedliwości, czyli marszałek Piłsudski, też był socjalistą. Marszałek Piłsudski przeprowadził zamach stanu, w którym zginęło kilkaset osób. W tym zamachu, który przeprowadził gen. Jaruzelski, zginęło ich tylko kilkanaście. Powinniście to przynajmniej uznać. To socjalista i to socjalista. Jak powiedziałem, jestem wrogiem socjalizmu pod każdą postacią, ale jestem też zwolennikiem podstawowych zasad naszej cywilizacji. Nie wolno sądzić ludzi zmarłych, ponieważ oni nie mają prawa się bronić.

Co to za przykład dla młodych ludzi? Tak ma wyglądać Polska przyszłych pokoleń? Tak ma wyglądać osąd historii? To jest kolejny przykład, jak politycy chcą ustalać wersję historii. Ta ustawa jest po prostu haniebna i tchórzliwa i dlatego jestem jej przeciwnikiem.
Dziękuję bardzo. (Oklaski)

Jacek Wilk

[59. posiedzenie Sejmu w dniu 6 marca 2018 r.]

 Źródło: KONSERWATYZM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 09 marzec 2018 10:30
alexjones.pl Informacje z Polski Wilk: O degradacji gen. Jaruzelskiego (wystąpienie w Sejmie RP)