Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Dzieci będą patrzeć na polowania? Myśliwi rządzą dziś w Senacie
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 10 marzec 2018 08:20 Autor: Andreas

Dzieci będą patrzeć na polowania? Myśliwi rządzą dziś w Senacie

Banksy Banksy Heather Cowper/Flickr/CC BY 2.0

Senatorowie ulegli presji Polskiego Związku Łowieckiego? A może tak miał wyglądać „sprzeciw” PiS wobec uczestnictwa dzieci w mordowaniu zwierząt? Poprawki wprowadzone przez senatorów do ustawy o prawie łowieckim wybijają zęby projektowi, który miał ograniczyć okrucieństwo.

Sprzeciw Jarosława Kaczyńskiego i jego ugrupowania wobec okrutnego procederu trenowania psów na żywej zwierzynie miał być kontynuowania budowy wizerunku PiS jako partii przyjaznej zwierzętom. Empatia rozbiła się jednak o polityczne interesy. Polski Związek Łowiecki okazał się na tyle silną grupą lobbystyczną, że przepisy wprowadzające zakaz okrutnych treningów, zakaz płoszenia, przetrzymywania, ranienia czy zabijania zwierzyny.a także zakaz uczestnictwa dzieci (po ukończeniu 15 roku życia) w polowaniach, zostały utrącone w Senacie.

Wśród zmian znalazła się również poprawka wprowadzająca zakaz umyślnego utrudniania czy uniemożliwiania zbiorowych polowań. Przepis ten stanie się podstawą do represjonowania uczestników akcji przeciwko myśliwym, którzy wielokrotnie blokowali mordowanie zwierząt.

To jednak nie koniec prac senackiej komisji środowiska. Kolejna sesja ma się rozpocząć 13 marca. Dzień później senatorowie będą głosować nad zmianami w prawie łowieckim.

Polski Związek Łowiecki nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Być może za cztery dni doczekamy się kolejnych poprawek. Myśliwym zależy również na wykreśleniu zakazu norowania – sadystycznej metody polegającej na wpuszczaniu psów do lisiej nory i toczenia tam pojedynków na śmierć i życie. Mordercy zwierząt argumentują, że psy myśliwskie „stanowią podstawę skutecznego i etycznego łowiectwa”.

Warto pamiętać, że przeciwko zmianom wprowadzającym ograniczenia okrucieństwa głosowali politycy PSL, a także „antysystemowcy” z Kukiz’15.  – To ingerencja w decyzje rodziny. Czy ja jako matka, polityk i myśliwa, mogę chcieć dla moich dzieci źle? Pozwólcie rodzicom wychowywać zgodnie ze swoimi tradycjami i oczekiwaniami – przekonywała posłanka Urszula Pasławska (PSL).

Myśliwi urządzili kilka dni temu demonstracje pod Sejmem w obronie swoich chorych zwyczajów.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 10 marzec 2018 11:04
alexjones.pl Informacje z Polski Dzieci będą patrzeć na polowania? Myśliwi rządzą dziś w Senacie