Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski ABW sprawdza spotkanie z Hezbollahem
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 30 marzec 2018 08:15 Autor: Andreas

ABW sprawdza spotkanie z Hezbollahem

ABW sprawdza spotkanie z Hezbollahem Cyril Rana/Flickr/CC BY 2.0

Poseł Paweł Skutecki z ruchu Kukiz’15 przed prawie dwoma tygodniami odbył wizytę w Libanie, gdzie spotkał się między innymi z tamtejszym prezydentem oraz z szefem klubu parlamentarnego Hezbollahu. Parlamentarzysta ma jednak obecnie problemy, ponieważ wizyta u przedstawicieli libańskiego ruchu oporu znalazła się pod lupą smutnych panów z Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, którzy będą teraz sprawdzać w jaki sposób Skutecki realizuje mandat uzyskany od wyborców.

O sprawie pisze tabloid „Fakt”, który twierdzi, że poseł Skutecki znalazł się pod lupą Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W tej niezbyt wesołej instytucji zarządzono więc kontrolę, stąd też służby będą analizować, jak parlamentarzysta ruchu Kukiz’15 sprawuje mandat, jaki przed prawie trzema laty uzyskał od swoich wyborców. ABW uważa bowiem, podobnie jak rozhisteryzowane w tej sprawie media, że polscy posłowie nie powinni decydować się na niektóre rozmowy, przede wszystkim z ugrupowaniami nie pałającymi miłością do Izraela.

„Fakt” przypomina bowiem, że przed ponad dwoma tygodniami Skutecki przebywał w Libanie, gdzie spotkał się między innymi z prezydentem Michelem Aounem, czy też z lokalnymi chrześcijańskimi hierarchami. Najwięcej kontrowersji w mediach prawicowego i lewicowego mainstreamu wywołały jednak rozmowy posła z szefem klubu parlamentarnego Hezbollahu, Mohammadem Raadem. Tak zwani dziennikarze przypominają bowiem, iż ruch oporu jest jednym z głównych wrogów Izraela.

Ponadto Skutecki po powrocie z Libanu miał udzielić [wywiadu] pro-rosyjskiemu xPortalowi, w którym chwalił przede wszystkim przygotowanie militarne wojskowej odnogi Hezbollahu, jego zdaniem dysponującej jedną z największych sił militarnych w regionie Bliskiego Wschodu.

Na podstawie: fakt24.pl.Źródło: AUTONOM.PL | autonomiczni nacjonaliści nowoczesny nacjonalizm AN

 

uzupełnienie od Admina AJ: według poprzednich doniesień cała wizyta posła Skuteckiego w Libanie finansowana była z jego prywatnych środków.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 30 marzec 2018 11:26
alexjones.pl Informacje z Polski ABW sprawdza spotkanie z Hezbollahem