Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski „Polska i Polacy pomagali w nazistowskiej eksterminacji” – prezydent Izraela zrobił to, po co przyjechał
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 13 kwiecień 2018 08:00 Autor: Andreas

„Polska i Polacy pomagali w nazistowskiej eksterminacji” – prezydent Izraela zrobił to, po co przyjechał

„Polska i Polacy pomagali w nazistowskiej eksterminacji” – prezydent Izraela zrobił to, po co przyjechał openDemocracy/Flickr/CC BY-SA 2.0

Polacy brali czynny udział w Holokauście, w naszym kraju wzbiera fala antysemityzmu, nasze prawo zakłamuje historię – to zdaniem „The Times of Israel” główne idee, jakie przekazał stronie polskiej prezydent Izraela. Polityk w czasie swojej wizyty nie krył się z tezami, które wskazują nasz kraj, jako jednego z winowajców Zagłady.

„The Times of Israel” w bardzo wymowny i sugestywny sposób podsumował wizytę prezydenta Reuvena Rivlina w Polsce. Zdaniem izraelskiego portalu przekaz, jaki zaprezentowała głowa państwa, podkreśla dotychczasową politykę Tel Awiwu. 

Izraelski portal przytoczył wprawdzie słowa Rivlina, który wspominał o Polakach, jako ofiarach wojny i nazizmu. Wyeksponowano jednak te fragmenty, które jednoznacznie wskazują na polski udział w Holocauście.

Wygląda na to, że nie mylił się Rafał Ziemkiewicz, który jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych uroczystości napisał, że prezydent Izraela przyjedzie do Polski, z kolejnymi żądaniami, a jego wizyta będzie służyć wyłącznie podkręceniu, słabnącej ostatnio, antypolskiej nagonki.

Wizytę, podczas której polskie władze, na czele z Andrzejem Dudą okazały się wyjątkowo uległe, można niestety uznać za kolejny już sukces żydowskiej dyplomacji, która sukcesywnie dąży do skłonienia Warszawy do zmiany przyjętych praw.

Nie chodzi wyłącznie o nowelizację ustawy o IPN, ale również i przede wszystkim kwestie majątkowo, które, jak się wydaje znacznie bardziej leżom Żydom na sercu.

Andrzej Jedrzejewski

Źródło: timesofisrael.com/wolnosc24.pl

Za: Najwyższy Czas! (12/04/2018)

 


 

Portal „The Times of Israel” poinformował, że prezydent Izraela Reuven Riwlin, miał powiedzieć, że „Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji Żydów” podczas II wojny światowej. Prezydent Andrzej Duda zaprzeczył jednak doniesieniom portalu. Podkreślił, że słowa cytowane przez redakcję nie padły.

– Polska pozwoliła na wprowadzenie przerażającej ludobójczej ideologii Hitlera i była świadkiem fali antysemityzmu wywołanej przez prawo, które właśnie wprowadzono – cytuje prezydenta Izraela wspomniany portal. – Nie ma wątpliwości, że było wielu Polaków, którzy walczyli z nazistowskim reżimem, ale nie możemy zaprzeczyć, że Polska i Polacy mieli udział w eksterminacji – miał powiedzieć prezydent Reuven Riwlin.

Szokujące słowa z ust Reuvena Riwlina miały paść podczas uroczystości związanych z Dniem Pamięci Ofiar Zagłady. Rzekome słowa polityka podawane przez „The Times of Israel” zdementował jednak prezydent Andrzej Duda, który odpowiedział na Twitterze na pytanie zadane przez korespondentkę TVP. Polski prezydent brał udział w uroczystościach i podkreślił, że szkalujące Polskę słowa nie zostały wypowiedziane.

Internauci komentują w sieci rzekome słowa przywódcy Izraela. Jak wynika z materiałów, które znalazły się na Twitterze, Riwlin najprawdopodobniej rzeczywiście nie wypowiedział słów dotyczących zgody Polski na wprowadzenie ludobójczej ideologii Hitlera. Piotr Semka opublikował na Twitterze fragment oficjalnego wystąpienia prezydenta Izraela, gdzie próżno szukać słów o zgodzie Polaków na mordowanie Żydów. Wiele wskazuje również na to, że powodem nieporozumienia może być tłumaczenie wypowiedzi. We fragmencie dostępnym w TVP Parlament usłyszymy jednak porównanie Polaków do Ukraińców i Niemców, którzy mordowali Żydów.

– Nie da się zaprzeczyć prawdzie. Maszyna nazistowska nie działałaby, gdyby nie miała pomocników, gdyby nie znalazła gleby, w której mogła się zakorzenić. To prawda, Polacy nie postawili obozów, ale Żydzi byli również mordowani przez Polaków, Ukraińców oraz Litwinów – powiedział przywódca Izraela we fragmencie wystąpienia, opublikowanym przez TVP Parlament.

„The Times of Israel” podaje, że słowa prezydenta Reuvena Riwlina miały paść w Krakowie. Jednak jak wynika z oficjalnego protokołu, przemówienia przywódcy Izraela miały miejsce jedynie na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Warto podkreślić, że w sieci pod adresem portalu pojawiły się już zarzuty o manipulację i publikację tzw. „fake newsa”.

Źródło: wprost.pl, Twitter

WMa

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2018-04-13)

 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 13 kwiecień 2018 11:05
alexjones.pl Informacje z Polski „Polska i Polacy pomagali w nazistowskiej eksterminacji” – prezydent Izraela zrobił to, po co przyjechał