Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Prezydent Izraela popełnił przestępstwo? Narodowcy złożyli zawiadomienie do prokuratury
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 19 kwiecień 2018 08:00 Autor: Andreas

Prezydent Izraela popełnił przestępstwo? Narodowcy złożyli zawiadomienie do prokuratury

Reuven Rivlin Reuven Rivlin Alan Kotok/Flickr/CC BY 2.0

We wtorek poseł Robert Winnicki złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Re’uwena Riwlina. Prezydenta Izraela powiedział 12 kwietnia, że „Polska i Polacy przyłożyli rękę do eksterminacji” Żydów. Te słowa łamią znowelizowaną ustawę o IPN.

Narodowcy najpierw zapowiedzieli złożenie do prokuratury zawiadomienia, a następnie odbyła się w Sejmie konferencja prasowa, na której uzasadniali swoje działanie.

„W imieniu własnym, na podstawie art. 304 Kodeksu postępowania karnego (dalej jako „kpk”) zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa przez prezydenta Izraela Reuwena Riwlina polegającego na przypisywania Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialności za zbrodnie nazistowskie tj. o czyn określony w art. 55a § 1 ustawy z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu (tj. z dnia 8 września 2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 1575 z późn. zm., dalej jako „ustawa o IPN”) i wnoszę o ściganie sprawcy” – czytamy w dokumencie złożonym w imieniu narodowców przez posła Roberta Winnickiego.

W uzasadnieniu lider Ruchu Narodowego przypomina słowa Re’uwena Riwlina, oskarżającego Polskę o udział w Holokauście. Do zawiadomienia dołączył komunikat prasowy rzecznika prezydenta Izraela, który trafił do mediów na świecie. W oparciu o te źródło teksty napisał „Haaretz” i „Times of Israel”.

„Pośrednim dowodem wypowiedzenia tych słów jest także brak ich zdementowania przez polskie lub izraelskie ministerstwo spraw zagranicznych, mimo oburzenia opinii publicznej tymi wypowiedzianymi  słowami” – stwierdza poseł.

Wśród możliwych świadków poseł Winnicki wymienił prezydenta Andrzeja Dudę, ministra Krzysztofa Szczerskiego oraz żydowską ambasador w Polsce Annę Azari.

„Należy wskazać, że sprawca publicznie, umyślnie i zamiarze bezpośrednim dokonał naruszenia czynu przestępnego określonego w art. art. 55a § 1 ustawy o IPN” – stwierdził Winnicki w uzasadnieniu prawnym cytując przepisy.

„Na podstawie art. 45a ustawy o IPN właściwym organem do wszczęcia śledztwa jest prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie. W związku z powyższym zawiadomienie jest uzasadnione, a sprawne podjęcie ścigania sprawcy konieczne dla ochrony godności Narodu i Państwa Polskiego oraz prawdy historycznej” – dodaje parlamentarzysta.

Źródło: ruchnarodowy.net / dorzeczy.pl

MWłŹródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 19 kwiecień 2018 08:07
alexjones.pl Informacje z Polski Prezydent Izraela popełnił przestępstwo? Narodowcy złożyli zawiadomienie do prokuratury