Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?!
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 11 maj 2018 08:20 Autor: Andreas

To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?!

To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?! DVIDSHUB/Flickr/CC BY 2.0

Amerykanie transportują na terytorium Polski tysiące pojazdów pancernych i cztery tysiące żołnierzy. Internauci za oceanem zastanawiają się, czy armia amerykańska dostała zadanie militarnej interwencji.

Większość Polaków z aprobatą przyjęła wiadomości o rozmieszczeniu wojsk sił sojuszniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Badania wyraźnie wskazują, że obecność zaprzyjaźnionych armii zwiększa w Polakach poczucie bezpieczeństwa.

Teraz jednak wielu zaczyna się zastanawiać, skąd tak nagłe i wyraźne zwiększenie liczby żołnierzy i ciężkiego sprzętu przez Amerykanów? Do Polski masowo zwożone są czołgi i inne pojazdy pancerne.

Brygada pancerna w Polsce

W amerykańskim internecie od końcówki kwietnia krąży film, na którym widać sznur czołgów zmierzający do Europy wschodniej. – Czy naprawdę wierzycie, że możecie zaatakować Rosję czołgami, że odniesiecie sukces, jeśli Wehrmacht został wdeptany w ziemię? Ludzie nie chcą wojny, przestańcie! – pisze amerykańska internautka pod poniższym materiałem wideo zamieszczonym na Twitterze przez 1 Brygadę Pancerną z 1 Dywizji Kawalerii. – Imponujące? Obrzydliwe! #PodżegaczeDoWojny #ZbrodniażeWojenni #Jankesi – dodaje inna osoba na Twitterze.

Do Polski w ramach operacji Atlantic Resolve trafią transporty z żołnierzami oraz sprzętem 1 Brygady Pancernej z 1 Dywizji Kawalerii. Łącznie do Polski trafi ponad 1000 pojazdów.

Według portalu defence24.pl do Polski trafi około 4 tysiące żołnierzy. Przywiezionych też zostanie 90 czołgów M1A2 SEP Abrams, a także ok. 140 BWP orz BWR Bradley, ponadto dywizjon 18 haubic samobieżnych Paladin, także wozy wsparcia. Transport trafi w związku z mającą miejsce wymianą jednostek militarnych w Europie, której celem jest wsparcie sił NATO na wschodniej flance.

Data publikacji: 5.05.2018

 

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(13 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 11 maj 2018 11:12
alexjones.pl Informacje z Polski To wszystko jedzie do Polski! Internauci w USA: „Szykujecie inwazję na Rosję”?!