Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Czaputowicz: Celem naszego członkostwa w RB ONZ jest pomoc Ukrainie
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 26 maj 2018 08:20 Autor: Andreas

Czaputowicz: Celem naszego członkostwa w RB ONZ jest pomoc Ukrainie

kadr z filmu Star Trek kadr z filmu Star Trek mem internetowy

Szef MSZ Jacek Czaputowicz powiedział, że w następnym tygodniu w Nowym Jorku będzie przewodniczył briefingowi dotyczącemu Ukrainy.

We wtorek szef MSZ poprowadził spotkanie Rady Bezpieczeństwa ONZ, na którym wskazywał m.in. na konieczność ochrony ludności cywilnej w konfliktach zbrojnych. Stwierdził również, że Ukraina pozostaje obiektem agresji wojskowej, a jej terytorium jest okupowane.

Czaputowicz w środę w rozmowie z Polskim Radiem 24 ogłosił, że w przyszłym tygodniu jeszcze raz pojedzie do Nowego Jorku, gdzie będzie przewodniczył briefingowi na temat Ukrainy.

Członkowie Rady Bezpieczeństwa będą się zastanawiać, jak rozwiązać ten konflikt, dlaczego on ciągle trwa — powiedział szef polskiej dyplomacji.

Minister dodał, że w briefingu weźmie również udział także szef MSZ Ukrainy Pawło Klimkin, który ma przedstawić swoją perspektywę.

Szef polskiej dyplomacji nazwał ten briefing ważnym gestem ze strony Polski, która wyszła z tą inicjatywą solidarności z Ukrainą.

Nie możemy dopuścić do tego, żeby świat przestał mówić o tym, co się dzieje na Ukrainie, to jest celem naszego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa — powiedział Czaputowicz. Te rzeczy są istotne dla Polski: prawo międzynarodowe, prawo humanitarne, Ukraina, integralność terytorialna państw. Nie można łamać prawa międzynarodowego; państwo, które to zrobi, będzie potępione. Także to jest myśl przewodnia naszego członkostwa w Radzie Bezpieczeństwa — dodał.

Kresy.pl / wpolityce.pl

 

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 26 maj 2018 12:21
alexjones.pl Informacje z Polski Czaputowicz: Celem naszego członkostwa w RB ONZ jest pomoc Ukrainie