Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski „Bazy w USA w Polsce to ekspansyjne działania NATO, które nie pozostaną bez odpowiedzi"
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 29 maj 2018 08:00 Autor: Andreas

„Bazy w USA w Polsce to ekspansyjne działania NATO, które nie pozostaną bez odpowiedzi"

„Bazy w USA w Polsce to ekspansyjne działania NATO, które nie pozostaną bez odpowiedzi" Jayel Aheram//Flickr/CC BY 2.0

Kreml ocenił plany Polski dotyczące rozmieszczenia amerykańskiej bazy wojskowej.

Rozmieszczenie amerykańskiej bazy wojskowej w Polsce to suwerenne prawo Warszawy, lecz pociągnie za sobą odpowiednie działania ze strony Moskwy — oznajmił rzecznik prasowy prezydenta Dmitrij Pieskow.

„Zależy od tego, jaka to będzie baza. W ogólnym zarysie, kiedy notujemy stopniową ekspansję struktury wojskowej NATO w kierunku naszych granic, bezpośrednie zbliżenie struktury wojskowej NATO do naszych granic, to oczywiście w żaden sposób nie sprzyja bezpieczeństwu i stabilności na kontynencie" — powiedział Pieskow. 

Według niego takie „ekspansjonistyczne działania" nieuchronnie doprowadzą do podjęcia środków w odpowiedzi, by „zrównoważyć chwiejny parytet".

Podkreślił, że podobne decyzje są suwerenną sprawą każdego kraju.

„Jednak konsekwencje dla ogólnej atmosfery bezpieczeństwa na kontynencie są oczywiste" — dodał Pieskow.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 29 maj 2018 09:26
alexjones.pl Informacje z Polski „Bazy w USA w Polsce to ekspansyjne działania NATO, które nie pozostaną bez odpowiedzi"