Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Do tej pory o tym nie mówiono. Amerykańskie ciężkie drony bojowe stacjonują w Polsce. Są przygotowane do działań uderzeniowych
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 02 czerwiec 2018 08:30 Autor: Andreas

Do tej pory o tym nie mówiono. Amerykańskie ciężkie drony bojowe stacjonują w Polsce. Są przygotowane do działań uderzeniowych

MQ-9 Reaper MQ-9 Reaper Chris Hunkeler/Flickr/CC BY-SA 2.0

Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych rozpoczęły operację bezzałogowych systemów powietrznych MQ-9 Reaper z bazy w Mirosławcu – poinformował portal defence24.pl. Misja rozpoczęła się w maju. 

Amerykańskie siły powietrzne wydały komunikat, z którego wynika, że ich jednostki USAF – stacjonujące w Europie, prowadzą operacje bezzałogowych statków powietrznych. Mowa o MQ-9 Reaper startujących z bazy w Mirosławcu.

Ich działania są w pełni skoordynowane z polskim rządem i mają być dowodem na rzeczywisty wkład, Amerykanów w celu wzmacniania stabilności w Europie.

Rozmieszczenie tych maszyn w polskiej bazie ma poprawić rozpoznanie we wschodniej flance NATO. Innym krajem na naszym kontynencie, gdzie stacjonują Reapery jest Grecja.

Amerykańskie drony mogą być wyposażone w sensory optoelektroniczne, jak i radary z aperturą syntetyczną (SAR). Ich maksymalna masa może osiągnąć 4,7 t, z czego więcej niż 1,7 ton może stanowić ładunek.

Reapery mogą prowadzić misje rozpoznawcze, ale są też przystosowane do operacji ofensywnych. W celach uderzeniowych są stosowane obecnie w działaniach wojennych na Bliskim Wchodzie i w Afryce. Są przystosowane do długotrwałych misji na średnim pułapie. W powietrzu mogą działać nawet 27 godzin, mają zasięg do 1850 km.

Reaperów używają nie tylko amerykańskie siły powietrzne, znajdują się również w uzbrojeniu Włochów, Francuzów, Brytyjczyków i Holendrów.

Źródło: defence24.pl

Za: Najwyższy Czas! (30-05-2018)

Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Sobota, 02 czerwiec 2018 11:25
alexjones.pl Informacje z Polski Do tej pory o tym nie mówiono. Amerykańskie ciężkie drony bojowe stacjonują w Polsce. Są przygotowane do działań uderzeniowych