Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski XIII Plenum w Spale
Kategoria: Informacje z Polski   Poniedziałek, 18 czerwiec 2018 08:04 Autor: Andreas

XIII Plenum w Spale

XIII Plenum w Spale Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

„Weszliśmy w kolejną fazę dobrej zmiany. Jesteśmy winni naszym dzieciom i wnukom stworzenie warunków do tego, by Polska doścignęła pod względem poziomu życia najzamożniejsze państwa Europy” – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” w Spale.

Kilka cytatów:

„Dziś, po upływie roku, z satysfakcją mogę przyznać, że tak jest w istocie. Weszliśmy bowiem w kolejną fazę dobrej zmiany, co przybliżyło nas do celu, jakim jest – mówiąc w największym skrócie – naprawa naszego państwa. Zbudowanie fundamentów pod dostatnią, sprawiedliwą, solidarną, silną i bezpieczną Rzeczpospolitą, słowem – pod Polskę naszych marzeń”.

„Musieliśmy się bowiem mierzyć z coraz bardziej totalnymi atakami, coraz bardziej totalnej opozycji, która zatraciwszy wszelką miarę i jakże często elementarną przyzwoitość, nie cofała się przed niczym i formułowała skrajnie absurdalne oskarżenia pod naszym adresem”.

„Nie próżnowały też proszone o pomoc przez polskie kompradorskie elity wrogie nam ośrodki zagraniczne, które bezprzykładnie usiłowały politycznymi naciskami zmienić bieg polskich spraw i zahamować proces dobrej zmiany”

„Nie ma też co ukrywać, że zdarzały nam się, niestety, i błędy. Ale też należy stwierdzić, iż potrafiliśmy się do nich przyznać oraz – co nie mniej ważne – zarówno je naprawić, jak i wyciągnąć z nich wnioski na przyszłość”.

„Nasz obóz polityczny musi z tych czekających nas egzaminów wyborczych wyjść zwycięsko, by móc dalej naprawiać Rzeczpospolitą, rozwijać proces dobrej zmiany, a tym samym, kontynuować dzieło naszych przodków”.

To jest język Sekretariatu KC PZPR. Równie dobrze mogliby się pod tym podpisać Bierut, Gomułka, Gierek i Jaruzelski. Dzięki pan Kaczyńskiemu powróciły klimaty przynajmniej lat 60. i 70. XX wieku.

Budowanie dostatniej Polski, prześciganie Zachodu, wroga robota wiadomych sił, wrogie ośrodki zagraniczne, błędy, do których partia potrafi się przyznać, mimo trudności wchodzimy w nową fazę socjalistycznych przeobrażeń, idziemy naprzód po nowe sukcesy – to wszystko już było.

Skrajni antykomuniści restytuowali karykaturę PRL. Do tego sprowadza się „dobra zmiana”.

Bohdan Piętka

Źródło: Mysl-polska.pl/

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 18 czerwiec 2018 10:56