Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Rząd jeszcze szerzej otwiera drzwi imigrantom
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 05 lipiec 2018 08:05 Autor: Andreas

Rząd jeszcze szerzej otwiera drzwi imigrantom

Rząd jeszcze szerzej otwiera drzwi imigrantom bark/Flickr/CC BY 2.0

Od poniedziałku obowiązuje nowe rozporządzenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej dotyczące zezwoleń na pracę cudzoziemca w wybranych zawodach, a dokładniej upraszczające dotychczasowe procedury w prawie trzystu wybranych zawodach.

Dzięki nowemu pomysłowi rządzących, imigranci podejmujący się określonych zajęć będą mogli przyjeżdżać do naszego kraju bez uprzedniego sprawdzenia przez urzędy, czy na dane stanowisko nie można znaleźć Polaka.

Rozporządzenie minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej było konsultowane od kwietnia bieżącego roku, a za ułatwieniami w zatrudnieniu obcokrajowców lobbowali przedstawiciele przedsiębiorców. Zgodnie z ich życzeniem rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy zdecydował się na odpowiednie zmiany, dzięki którym dalej w szybkim tempie będzie rosła imigracja do naszego kraju, która obejmie blisko 289 zawodów znajdujących się w załączniku do tego aktu prawnego.

Dzięki zmianom wojewoda będzie mógł wydawać pozwolenie na pracę cudzoziemca bez uprzedniej informacji od starosty, który dotychczas był zobowiązany sprawdzić, czy w rejestrze bezrobotnych nie figurują Polacy mogący objąć odpowiednie stanowisko.

Dzięki temu uproszczone mają zostać procedury, ponieważ jak twierdzi ministerstwo, na rozpatrzenie odpowiednich wniosków nie będą musieli czekać ani pracodawcy, ani też obcokrajowcy chcący pracować w Polsce.

Na podstawie: mpips.gov.pl.

Źródło: Autonom.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 05 lipiec 2018 10:50
alexjones.pl Informacje z Polski Rząd jeszcze szerzej otwiera drzwi imigrantom