Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Sprzedawali dzieci do „domów publicznych” dla homoseksualistów. Sąd był dla nich delikatny
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 27 lipiec 2018 07:03 Autor: Andreas

Sprzedawali dzieci do „domów publicznych” dla homoseksualistów. Sąd był dla nich delikatny

Sprzedawali dzieci do „domów publicznych” dla homoseksualistów. Sąd był dla nich delikatny Connor Tarter/Flickr/CC BY-SA 2.0

Wrocławski sąd wydał wyrok w sprawie Mariusza M., Piotra C. i Artura P., którzy handlowali polskimi dziećmi i wysyłali je do „domów publicznych” dla homoseksualistów w niemieckim Essen.

Zwyrodnialcy zostali skazani za przestępstwa dokonane w latach 2003-2007 we Wrocławiu, Poznaniu, Zielonej Górze i w innych miejscowościach w Polsce, Niemczech i Holandii. – Ofiary to małoletni, którzy byli łatwowierni lub wprowadzano ich w błąd, albo znajdowali się w krytycznym położeniu, co wykorzystywali oskarżeni. Wywozili chłopców do Niemiec i zmuszali ich do uprawiania homoseksualnej prostytucji. Oskarżeni czerpali z tego korzyści – zaznaczył sędzia Marek Poteralski w uzasadnieniu wyroku.

Z całej trójki przestępców tylko Mariusz M. został skazany na karę 6 lat bezwzględnego więzienia. Dwaj pozostali bandyci – Piotr C. i Artur P. zostali skazani na dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Piotr C. był najpierw sam zmuszany do prostytucji, a potem zdobył zaufanie tej grupy przestępczej i tam na miejscu w Essen odbierał pieniądze od klientów agencji towarzyskiej. Jednak nie znęcał się nad tymi młodocianymi z Polski, nie oszukiwał i wprost mówił, po co ich tam sprowadzono – powiedział sędzia uzasadniając zaskakująco niski wyrok dla oskarżonego. Z kolei Artur P. nie pójdzie do więzienia ze względu na… zły stan zdrowia.

Sąd zwrócił uwagę na fakt, że główny organizator grupy przestępczej handlującej ludźmi i „właściciel” domu publicznego dla homoseksualistów w Essen Hans M. nadal pozostaje na wolności. Mało tego, w ocenie sądu Niemiec najprawdopodobniej wciąż prowadzi swoją przestępczą działalność. – Niestety, Hans M., główny organizator procederu, wciąż jest na wolności i niewykluczone, że wciąż również we Wrocławiu odbywa się ten sam proceder handlu ludźmi, sprowadzania i nakłaniania do prostytucji. Zmieniają się tylko osoby. Ci, którzy wcześniej byli ofiarami, stają się oprawcami dla innych – powiedział sędzia Poteralski.

Z kolei prokurator Tadeusz Potoka poinformował, że Polska zwróciła się do strony niemieckiej o doprowadzenie Hansa M. do wrocławskiej prokuratury. – Wydano za nim europejski nakaz aresztowania, ale strona niemiecka odmówiła współpracy. Sprawę Hansa M. wyłączyliśmy do osobnego postępowania – powiedział prokurator.

Źródło: nczas.pl, Radio Wrocław

TK

 

Źródło: Bibula


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 27 lipiec 2018 21:42
alexjones.pl Informacje z Polski Sprzedawali dzieci do „domów publicznych” dla homoseksualistów. Sąd był dla nich delikatny