Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski PiS uderza w środowisko strzeleckie?
Kategoria: Informacje z Polski   Niedziela, 19 sierpień 2018 08:03 Autor: Andreas

PiS uderza w środowisko strzeleckie?

PiS uderza w środowisko strzeleckie? James Case/Flickr/CC BY 2.0

INFO: MSWiA w przepisach przejściowych przemyciło kompletną zmianę obecnej ustawy o broni i amunicji. W środowisku strzeleckim wrze – pisze publicysta p. Łukasz Warzecha na łamach “Rzeczpospolitej”.

Zdaniem publicysty, zmiany proponowane przez MSWiA są “absolutnie fatalne, świadczące o dyletanctwie osób tworzących projekt, idące w ograniczeniach znacznie dalej, niż wymaga tego unijna dyrektywa”.

– Przewiduje się wprowadzenie rejestracji dotychczas swobodnie sprzedawanej broni czarnoprochowej – mimo że żadne dane nie wskazują, aby było to celowe i konieczne. Ustawa przewiduje, formalnie rzecz biorąc, wywłaszczenie bez odszkodowania, każe bowiem „zwrócić […] do organu właściwego do wydania pozwolenia na broń” dotychczas całkowicie legalne magazynki o większej pojemności. Zabrania noszenia broni załadowanej wszystkim jej posiadaczom poza tymi, którym przyznano pozwolenie do ochrony osobistej (a tu policja ma wciąż pełną uznaniowość). Oznacza to zaproszenie dla bandytów, którym dziecinnie łatwo będzie napaść na osoby wychodzące choćby ze strzelnicy – z rozładowaną bronią – pisze p. Warzecha. – Prace nad rewolucyjną zmianą prawa są prowadzone w ukryciu, w gronie urzędników, chroniących własną wygodę lub interes (czy to ministerialnych, czy policyjnych). Na koniec zaś projekt, wołający o pomstę do nieba, przedstawia się w środku wakacji, przyczepiony do całkiem innej ustawy. Trudno się dziwić, że w środowisku strzeleckim wrze, a najłagodniejsze komentarze to „kpiny”, „bezczelność” czy zapowiedzi, że już nigdy nie postawi się znaczka na karcie wyborczej przy logo PiS – dodaje publicysta.

Z komunikatu MSWiA wynika jednak, że resort wycofał się z części kontrowersyjnych zmian.

– Dobre wiadomości z frontu walki o polskie strzelectwo: nie będzie kontrowersyjnych zmian w UoBiA. Dziękuję Joachim Brudziński za szybką reakcję. Jednocześnie proszę o zidentyfikowanie i pociągnięcie do odpowiedzialności inicjatorów tej szkodliwej dla rządu wrzutki.

Edit: Nie oznacza to, że środowisko strzeleckie powinno już złożyć broń. Proszę NADAL dzwonić i słać maile do posłów z komisji AiSW oraz właściwych ministrów (maile indywidualne i do poszczególnych biur poselskich), wyrażać swój sprzeciw wobec szkodliwych zapisów i zabiegać o implementację dyrektywy w najbardziej korzystny dla strzelców sposób. Mobilizacja wciąż niezbędna. Walka trwa – pisze WCz. Anna Maria Siarkowska, przewodnicząca Partii Republikańskiej.

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

 Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 22 sierpień 2018 01:12
alexjones.pl Informacje z Polski PiS uderza w środowisko strzeleckie?