Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Lewicki/Wielomski: Komentarz do danych o upadku prasy neosanacyjnej
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 08 wrzesień 2018 08:04 Autor: Andreas

Lewicki/Wielomski: Komentarz do danych o upadku prasy neosanacyjnej

Lewicki/Wielomski: Komentarz do danych o upadku prasy neosanacyjnej Avi/Flickr/CC BY-SA 2.0

Stanisław Lewicki: Spada sprzedaż prasy. To stały trend jednak najbardziej spada sprzedaż tytułów przychylnych obecnej władzy. Wśród tygodników, rok do roku, najbardziej zmniejszyła się sprzedaż „Sieci” – aż o ponad 42 proc. Drugie miejsce zajmuje tu „Gazeta Polska” – minus 30,7 proc., a trzecie „Tygodnik Do Rzeczy” – 24,4 proc. Widać, że czytelnicy są mocno zniechęceni treściami przychylnymi władzy co źle może rokować partii rządzącej w nadchodzącym maratonie wyborczym, kiedy to w ciągu dwudziestu miesięcy wyborcy aż cztery razy pójdą do urn, a w zasadzie to nawet sześć razy, gdy policzyć także dość pewne drugie tury w wyborach samorządowych i prezydenckich.
Jeden z tytułów, któremu tak gwałtownie spada usiłuje się ratować w dziwny sposób. Oto „Gazeta Polska” na ostatniej stronie zamieściła reklamę w której zachęca, że kwartalnie można oszczędzić 245 zł jeśli się zamówi aż 6 egzemplarzy tej gazety pod jeden adres. Po co komu aż sześć egzemplarzy GP? Nawet jeden to za dużo.

Adam Wielomski: Dramatyczny spadek prasy pisowskiej/neosanacyjnej dowodzi tezy, którą nie tak dawno postawiłem na tych łamach: PiS traci elektorat patriotyczno-katolicki, który go wyniósł do władzy, w to miejsce kupując sobie nowy elektorat o charakterze socjalistycznym, za pomocą akcji 500 plus, 300 plus, etc. Po kolejnych bezproduktywnych hasłach, kampaniach, walkach z wyimaginowanymi wrogami, wreszcie po kompromitacji z nowelizacją ustawy o IPN, z której neosanacja wycofała się po sławetnych “negocjacjach” w siedzibie Mosadu w Wiedniu, partia z socjalno-patriotycznej przekształca się w socjalistyczno-populistyczną. Tak Jarosław Kaczyński traci elektorat ideowy na rzecz roszczeniowego. To tłumaczy spadek czytelnictwa prasy partyjnej i pro-rządowej. Elektorat już nie kupuje “patriotyzmu”, tylko chce dostać pełny talerz.


Źródło: KONSERWATYZM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 08 wrzesień 2018 09:24
alexjones.pl Informacje z Polski Lewicki/Wielomski: Komentarz do danych o upadku prasy neosanacyjnej