Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski NIL oskarża Stop NOP o „atak hakerski”!
Kategoria: Informacje z Polski   Środa, 17 październik 2018 13:20 Napisał

NIL oskarża Stop NOP o „atak hakerski”!

NIL oskarża Stop NOP o „atak hakerski”! labormikro/Flickr/CC BY-SA 2.0

Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „Stop NOP” wydał oświadczenie w sprawie publicznego powiązania tej organizacji z atakami hakerskimi na system informatyczny Naczelnej Rady Lekarskiej. Słowa prezesa NIL padły po informacjach o skierowaniu zawiadomień do prokuratury przeciwko dwóm Okręgowym Izbom Lekarskim. Oświadczenie przedstawiamy poniżej.

„W związku z sugestiami prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej, że ataki na system informatyczny Naczelnej Rady Lekarskiej są zbieżne z procedowaniem obywatelskiego projektu o dobrowolność szczepień i oświadczamy, że zarówno Zarząd Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, jak Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Stowarzyszenia STOP NOP nie ma nic wspólnego z tą sytuacją.

Wysłaliśmy natomiast zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez członków Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie i Poznaniu z art. 19 ustawy o wykonywaniu inicjatywy ustawodawczej przez obywateli na skutek złożenia zawiadomień przeciw lekarzom posłom, którzy głosowali w Sejmie za projektem.

Ponownie podkreślamy, że projekt obywatelski skierowany do dalszego procedowania przez Sejm RP nie przewiduje likwidacji szczepień, stąd niezrozumiałe jest nazywanie go „antyszczepionkowym” przez prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej oraz walka z nim.

Postulat wielu rodziców, w szczególności tych których dzieci zostały dotknięte powikłaniami poszczepiennymi, dotyczy jedynie wprowadzenia dobrowolności obowiązkowych szczepień ochronnych (tych z art. 17 ust. 1 ustawy). Szczepienia te są wykonywane bez względu na istnienie zagrożenia epidemiologicznego.

Drugi rodzaj szczepień został przewidziany w ustawie na wypadek stwierdzenia zagrożenia lub też wystąpienia epidemii (art. 33 ustawy, tzw. „szczepienia akcyjne”).

Nikt nie postuluje zniesienia „szczepień akcyjnych”, ani zakazania wykonywania szczepień „ochronnych”. Jedynie ogromna rzesza rodziców pragnie możliwości wyboru w zakresie wykonywania szczepień ochronnych.[1]

W postulacie tym nie ma nic nadzwyczajnego, gdyż szczepienia ochronne są dobrowolne w 20 innych krajach Europy[2], np. w Niemczech i mimo to, nie są ogłaszane tam epidemie chorób zakaźnych.

Skoro jest ryzyko, rodzice chcą mieć prawo wyboru tak jak w innych cywilizowanych krajach.”

Autorstwo: Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP
Wstęp: WolneMedia.net
Źródło: StopNOP.com.pl
Przypisy

[1] Polska zalicza się do grupy państw europejskich, w których szczepienia są obowiązkowe. Oprócz Polski do grupy tej należą: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Grecja, Węgry, Włochy, Łotwa, Słowacja, Słowenia, Francja, Belgia.

[2] Lista 20 państw Europy, w których szczepienia refundowane są dobrowolne: Austria, Cypr, Dania, Estonia, Finlandia, Niemcy, Islandia, Irlandia, Liechtenstein, Litwa, Luxemburg, Malta, Holandia, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Hiszpania, Szwecja, Wielka Brytania, Rosja.


Źródło: <a href="http://stopnop.com.pl/oswiadczenie-nil/" target="_blank" rel="nofollow">Stopnop.com.pl</a></p>


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 17 październik 2018 13:23
alexjones.pl Informacje z Polski NIL oskarża Stop NOP o „atak hakerski”!