Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Iran straszy wojną światową z powodu rozmieszczenia rakiet Patriot w Turcji
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 21 grudzień 2012 14:02 Napisał

Iran straszy wojną światową z powodu rozmieszczenia rakiet Patriot w Turcji

Według irańskich wojskowych zamierzenie NATO, aby rozmieścić baterie rakiet Patriot na terytorium Turcji to "spisek Zachodu, aby wywołać wojnę światową". Według nich rakiety Patriot to nie tylko antyrakiety, ponieważ mogą również wykonywać zadania ofensywne.

 

Generał Hassan Firouzabadi stwierdził, że państwa zachodnie szukają pretekstu do umieszczenia baterii rakiet na granicy Turcji i Syrii. Oficjalnie mają pełnić funkcje ochronne, ale wojskowy zarzuca hipokryzję Zachodowi . Obecność antyrakiet nie podoba się Iranowi z tych samych powodów z których Rosji nie podobaja się podobne plany rozmieszczenia tych rakiet jako elementów tarczy antyrakietowej w Polsce. Zawsze pojawia się ten sam argument, że instalacje obronne mogą zostać użyte również do ataku.

 

Nie wiadomo jak dokładnie miałyby zostac wykorzystane Patrioty, ale dzisiaj okazało, że, że Rosjanie planują ewakuację swoich obywateli ze znajdującego się w Syrii punktu logistycznego w Tartus. W stronę tego portu zmierza aktualnie flota rosyjskich okrętów wojennych. Rosyjski MON poinformował, że na wody Morza Śródziemnego wypłynęły fregata "Jarosław Mądry", statki "Kaliningrad" i "Aleksander Szabalin" oraz dwie inne jednostki.

 

 

Źródłohttp://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-wysyla-flotylle-okretow-na-Morze-Srodziemne,wid,15188912,wiadomosc.html?ticaid=1fb97


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 21 grudzień 2012 14:11
alexjones.pl Informacje z Polski Iran straszy wojną światową z powodu rozmieszczenia rakiet Patriot w Turcji