Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Jest porozumienie ws. Marszu Niepodległości! 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 10 listopad 2018 08:04 Napisał

Jest porozumienie ws. Marszu Niepodległości! 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz

Jest porozumienie ws. Marszu Niepodległości! 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz Lukas Plewnia/Flickr/CC BY-SA 2.0

Jest porozumienie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i strony rządowej w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości! 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz.

O porozumieniu poinformował szef Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

    Jest porozumienie @StowMarszN że strona rządową w sprawie wspólnotowego marszu na setną rocznicę odzyskania Niepodległości.

    Spotykamy się o godz. 14.00 na Rondzie Dmowskiego. O godz. 15.00 po przemówieniu @AndrzejDuda wymarsz w stronę Stadionu Narodowego.

Robert Bąkiewicz@RBakiewicz
     
Strona rządowa i Stowarzyszenie “Marsz Niepodległości” porozumiały się, by godnie świętować Dzień Niepodległości w tym wyjątkowym roku – poinformował rzecznik Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” Damian Kita.

Dodał, że “sprawy organizacyjne zostały omówione i ustalone”.

Zapraszamy wszystkich na godzinę 14:00 na Rondo Romana Dmowskiego. O godzinie 15:00 przewidziane jest przemówienie Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie marsz ruszy w stronę Stadionu Narodowego– powiedział Kita.
Nocne rozmowy

Droga do porozumienia była długa. W piątek wieczorem prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki poinformował, że nastąpiła przerwa w negocjacjach ze stroną rządową ws. marszu 11 listopada. Obie strony wróciły do swoich wewnętrznych narad –dodał prezes RN.

W piątek późnym wieczorem Tomasz Kalinowski jeden z organizatorów Marszu Niepodległości powiedział, że rozmowy wznowiono i “będą zapewne trwały do późnych godzin nocnych”. Kalinowski poinformował, że organizatorów Marszu Niepodległości reprezentowali: prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, wiceprezes Stowarzyszenia Witold Tumanowicz, szef Straży Marszu Niepodległości Mateusz Marzoch; towarzyszy im też zespół prawników.


Źródło: Media Narodowe
Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 10 listopad 2018 11:09
alexjones.pl Informacje z Polski Jest porozumienie ws. Marszu Niepodległości! 11 listopada odbędzie się wielki, wspólnotowy marsz