Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Informacje z Polski   Środa, 21 listopad 2018 08:07 Napisał

Polska nie podpisze porozumienia w sprawie migracji

Polska nie podpisze porozumienia w sprawie migracji Lucas Cobb/Flickr/CC BY 2.0

20 listopada Rada Ministrów RP postanowiła wycofać swoje poparcie wobec Globalnego Porozumienia ONZ na rzecz bezpiecznej, uporządkowanej i legalnej migracji (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration). Oznacza to, że wycofujemy się z podpisanego w połowie roku 2018 memorandum, które oficjalnie ma zostać zatwierdzone i podpisane w grudniu br.

Poza Polską podpisania Deklaracji jak na razie odmówiły także Austria, Węgry, Czechy i USA. Wszelako lista państw, które Deklaracji nie podpiszą może się wydłużyć. Tym bardziej, że planowana przez autorów deklaracji "jednomyślność" w tej sprawie już jest przeszłością. Jak na razie Chorwacja wydaje się być kolejnym krajem, który odstąpi od podpisania Deklaracji.

Dokument ma regulować kwestie międzynarodowej migracji określając ją jako jedno z praw człowieka. Otwiera też szeroko granice dla niekontrolowanego strumienia imigrantów na wzór realizowany przez Angelę Merkel - z wiadomymi skutkami. Co prawda nie ma on mocy wiążącej, ale z doświadczenia wiadomo, że dokumenty nie mające mocy wiążącej mogą stać się podstawą do siłowych działań ze strony zainteresowanych - na przykład poprzez presję polityczną lub ekonomiczną wywieraną na tych, którzy się ociągają z realizacją "nie wiążącej" Deklaracji. Wszystko zależy od kierunku politycznego wiatru.

Obawy wyrażane przez polskich polityków wyartykułował między innymi Joachim Brudziński twierdząc, że Deklaracja z Marakeszu stawia znak równości między imigracją nielegalną a migracją legalną.

Sprawa migracji z krajów dotkniętych wojną prowadzoną przez imperialistyczne USA wraz z "sojusznikami" ma oczywiście swój szerszy kontekst, który jest starannie "wymieciony" przez polityków i media. Jedynym lekarstwem na tę chorobę jest zaprzestanie nielegalnych wojen - za co ponoszą odpowiedzialność USA, Izrael, Arabia Saudyjska i rządy NATO. A najlepszą pomoc, jakiej powinni ci winowajcy udzielić swoim ofiarom to wsparcie w odbudowie ich bezprawnie zniszczonych krajów, co umożliwi ich mieszkańcom powrót do normalnego życia. I zlikwiduje problem masowej migracji. Dodatkowym wątkiem jest zaniechanie globalistycznej koncepcji zniszczenia Europy poprzez przymusowe multi-kulti oraz działalność wynalazków typu "Open Society" niejakiego Georga Sorosa.

Tak więc na tle wielu absurdalnych posunięć polskiego rządu w polityce zagranicznej decyzja o niepodpisywaniu Deklaracji z Marakeszu wydaje się być jedną z nielicznych - dorzecznych.

Andreas

Źródło: AlexJones.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Środa, 21 listopad 2018 13:03