Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski B’nai B’rith oczekuje dymisji ministra Glińskiego
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 22 listopad 2018 08:03 Autor: Andreas

B’nai B’rith oczekuje dymisji ministra Glińskiego

B’nai B’rith oczekuje dymisji ministra Glińskiego frankieleon/Flickr/CC BY 2.0

Polska loża B’nai B’rith w liście do premiera Mateusza Morawieckiego informuje, że oczekuje dymisji ministra kultury Piotra Glińskiego. Minister udzielił wywiadu tygodnikowi “Wprost”, w którym skarży się na niewłaściwe traktowanie partii Prawo i Sprawiedliwość, traktowanej – jego zdaniem – “jak Żydzi przez Goebbelsa”.

“Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie” – powiedział Piotr Gliński. “Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd.”

“Przykrość, jaką może odczuwać krytykowany polityk, ma się nijak do losu milionów pomordowanych” – pisze w liście do premiera Sergiusz Kowalski z Żydowskiego Stowarzyszenia B’nai B’rith. “Nie pojmujemy, dlaczego rzecz tak oczywistą trzeba tłumaczyć ministrowi, który jest profesorem socjologii, powinien więc rozumieć etyczne proporcje i znać podstawowe fakty historyczne. Lekkość, z jaką żongluje nimi w politycznych przepychankach uwłacza pamięci ofiar nazizmu. Oczekujemy, że przeprosi Pan publicznie Żydów za swojego ministra i niezwłocznie zdymisjonuje go, bo przekroczył wszelkie granice przyzwoitości”.

Za: https://jewish.pl/

 

Źródło: Wolna Polska – Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 22 listopad 2018 09:45
alexjones.pl Informacje z Polski B’nai B’rith oczekuje dymisji ministra Glińskiego