Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Mosbacher zablokowała odzyskanie PKP Energetyki
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 11 styczeń 2019 08:03 Autor: Andreas

Mosbacher zablokowała odzyskanie PKP Energetyki

Georgette Mosbacher Georgette Mosbacher Wikimedia Commons Public Domain

Wczoraj informowaliśmy o zablokowaniu prac nad ustawą mającą utrudnić działalność koncernu Uber na terenie naszego kraju, tymczasem dzisiaj ujawniono kolejną ingerencję amerykańskiej ambasador Georgette Mosbacher w wewnętrzne sprawy Polski. Tym razem dyplomatka miała przestrzegać rząd przed próbami odzyskania spółki PKP Energetyka, należącej obecnie do bankowego giganta ze Stanów Zjednoczonych.

Podobnie jak wczoraj, kulisy rozmów dyplomatki z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem odsłonił dzisiaj dziennik „Fakt”. Mosbacher miała więc „w ostrym tonie” domagać się od przedstawiciela rządu Mateusza Morawieckiego, aby obecna władza zrezygnowała z prób odzyskania spółki PKP Energetyka. Firma zajmująca się sprzedażą energii i obsługą energetyczną polskich kolei należy bowiem od września 2015 roku do Funduszu CVC.

Pod tą nazwą kryje się tymczasem spółka założona przez Citicorp, czyli amerykańskiego giganta działającego w sektorze bankowym. Prywatyzacja PKP Energetyki była od początku krytykowana przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego jeszcze pięć miesięcy temu wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel zapowiadał jej odkupienie, natomiast ponad trzy lata temu politycy tej partii zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa w postaci działania na szkodę państwa polskiego.

Mosbacher miała domagać się zaprzestania prób odzyskania spółki podczas spotkania z Adamczykiem, o którym już wczoraj pisał „Fakt”. Jego dziennikarze informowali wówczas, że głównym tematem rozmów amerykańskiej ambasador i polskiego wiceministra był projekt nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Dyplomatka domagała się zaprzestania prac nad nowymi przepisami, które oznaczałyby uniemożliwienie działalności amerykańskiemu koncernowi Uber.

 


Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 10 styczeń 2019 21:06
alexjones.pl Informacje z Polski Mosbacher zablokowała odzyskanie PKP Energetyki