Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Serwilizm władz Polski wobec Stanów Zjednoczonych staje się niebezpieczny (cz.1)
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 17 styczeń 2019 09:01 Autor: Andreas

Serwilizm władz Polski wobec Stanów Zjednoczonych staje się niebezpieczny (cz.1)

Serwilizm władz Polski wobec Stanów Zjednoczonych staje się niebezpieczny (cz.1) www.autonom.pl

 

 Żyjemy w rzeczywistości, w której nadstawianie drugiego policzka to proszenie się o problemy. Mobilizacja staje się ważniejsza od demokracji. Analogicznie jak w XVIII wieku, atawizm w relacjach międzynarodowych ujawnia swoje znaczenie z tą różnicą, że ma wymiar prawdziwie globalny.

Mobilizacja potencjałów danej państwowości staje się wykładnikiem jej prawa do życia. Pierwsze prawo atawizmu brzmi: jeżeli nie jesteś w stanie zmobilizować swojego potencjału, tak, żeby obronić stan posiadania, to ktoś inny go zagarnie. Drugie prawo atawizmu to: lewaruj się potencjałem innych, najlepiej niech na Ciebie pracują. Tak było zawsze, jest obecnie i będzie w przyszłości. Po ostatniej wielkiej rzezi zmieniono zasady relacji na generalnie mniej krwawe, co utwierdzono posiadaniem broni jądrowej, której użycie w konflikcie nie opłaca się nikomu. Dzisiaj ekonomia decyduje, to ona jest współczesnym polem walki.

Doświadczyliśmy atawizmu nie jeden raz w historii. Sąsiednie kraje lewarowały się naszym potencjałem, równolegle negując naszą podmiotowość. Ekonomicznie jesteśmy uzależnieni od Zachodu. Jesteśmy z nim ściśle powiązani, to przez Zachód jesteśmy w relacjach gospodarczych w zasadzie z całym światem taki był wybór naszych elit.

Na tym tle należy bardzo bacznie przyjrzeć się dwóm równolegle dziejącym się wydarzeniom, w które nasz kraj został wplątany. Pierwszym niesłychanym wydarzeniem jest organizowanie konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a ściślej przeciwko Iranowi. Co zostało anonsowane przez władze Stanów Zjednoczonych, a przez Irańczyków zostało skrytykowane zgodnie z naturalną zasadą – nic o nas bez nas! Nagle nasz kraj wszedł na bliskowschodnie pole minowe, chociaż w praktyce nie ma tam żadnych bezpośrednich interesów, dosłownie straciliśmy szansę na to, żeby siedzieć cicho.

Serwilizm władz Polski wobec Stanów Zjednoczonych staje się niebezpieczny. Nasz kraj już miał na swoim terytorium rzekome więzienia, gdzie rzekomo amerykańskie służby specjalne torturowały ludzi. Nasz kraj na życzenie USA wziął udział w okupacji Iraku, potem byliśmy w Afganistanie. Ustąpiliśmy Izraelowi w sprawach prawa wewnętrznego. Wszystko robimy w taki sposób, żeby tylko przypodobać się Stanom Zjednoczonym. Ambasador tego kraju w Warszawie pozwoliła sobie, na trudny do skomentowania w języku dyplomacji list do władz naszego kraju. Powiedzieć, że ustawiła sobie naszych rządzących to najdelikatniejsze sformułowanie jakiego można użyć. Okazuje się, że jeżeli w jakiś biznes w Polsce jest zaangażowany amerykański kapitał, to jest to przedsięwzięcie dla nas nietykalne, w zasadzie nie wiadomo czy w ogóle takie podmioty podlegają realnie pod naszą jurysdykcję.

O polityce wschodniej, zwanej wielkim partaczeniem na Wschodzie nawet nie ma po co wspominać, wszyscy pamiętamy co „Fu*k” powiedziała pani Viktoria Nuland. Dzisiaj tego typu polityka jest realizowana w kontekście słynnego zdjęcia z gabinetu owalnego z naszym Panem Prezydentem, nazwijmy to w bezpośredniej bliskości biurka pana Donalda Trumpa. Efekty tej polityki są właśnie realizowane, podpisujemy wieloletnie umowy na import olbrzymich ilości gazu ze Stanów Zjednoczonych. Rozumiejąc potrzebę dywersyfikacji dostaw surowców strategicznych, nie można się zgodzić z polityką, która nie uznaje rachunku ekonomicznego.

Szczytem wszystkiego była propozycja władz naszego kraju, na dofinansowanie pobytu wojsk Stanów Zjednoczonych w naszym kraju. To zagadnienie na pewno istotnie podniosłoby nasze bezpieczeństwo, ale pod warunkiem, że USA zaczęłyby traktować nasze bezpieczeństwo w sposób stały i poważny. Obecnie stosują wobec nas politykę buforu-harcownika na Wschodzie i hamulcowego na Zachodzie.

Jutro zapraszamy na część drugą.

 


Źródło: Obserwator Polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(15 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 17 styczeń 2019 09:34
alexjones.pl Informacje z Polski Serwilizm władz Polski wobec Stanów Zjednoczonych staje się niebezpieczny (cz.1)