Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Szefowa STOP NOP skazana za pomówienie
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 19 styczeń 2019 08:02 Autor: Andreas

Szefowa STOP NOP skazana za pomówienie

Szefowa STOP NOP skazana za pomówienie Justyna Socha Facebook

Justyna Socha w miniony czwartek przegrała w Poznaniu proces wytoczony jej przez lekarza dr. Pawła Grzesiowskiego. Liderka Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP miała „przekroczyć granice dozwolonej krytyki” poprzez sugestie lobbingu ina rzecz koncernów farmaceutycznych.

W 2015 Fundacja Instytut Profilaktyki Zakażeńr. Justyna Socha skierowała do polskiego rządu petycję, w której oskarżała osoby decydujące o systemie szczepień o powiązania z koncernami farmaceutycznymi. Jedną z nich miał być według autorów petycji właśnie Paweł Grzesiowski. Pod jego adresem padły sformułowania takie jak: „posiada narzędzia do niszczenia ludzi, którzy występują w interesie obywateli, sprzecznym z interesami branży” oraz „działa w konflikcie interesów”. Wówczas na czele rządu stała Beata Szydło.

Jak podaje „Newsweek”, Grzesiowski to zasłużony lekarz z 20-letnim stażem pracy, założyciel i prezes . Od 2007 r. jest sekretarzem Pediatrycznego Zespołu Ekspertów ds. Programu Szczepień Ochronnych, a także przewodniczącym Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa.

 Za dotyczące go nieuprawnione sugestie liderka ruchu antyszczepionkowego została skazana na 2 tys. zł grzywny i 10 tys. nawiązki na rzecz warszawskiego szpitala. Wyrok jest nieprawomocny.

– Sąd nie neguje, że oskarżona, składając i publikując petycję, występowała w interesie określonej grupy osób, że ma prawo do składania petycji. Ale realizując swoje uprawnienia, nie można przekraczać granic dozwolonej krytyki, nie można naruszać prawa, nie można opierać zarzutów na domniemaniach – powiedziała sędzia Magdalena Wrotoń.

Stowarzyszenie Sochy jest oburzone: „Obywatele, organizacje, mają prawo zadawać pytania dotyczące osób, które decydują o systemie szczepień w Polsce, mają prawo pytać o możliwe konflikty interesów, źródła finansowania tworzonych fundacji, zwłaszcza że osoby te współtworzą system przymusowych szczepień, które wiążą się z powikłaniami, a za które dziś państwo polskie nie chce ponosić odpowiedzialności. Dziś sąd uznał, że osoby te nie mają prawa pytać i wiedzieć”.

Justyna Socha zapowiedziała odwołanie się od wyroku.Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 19 styczeń 2019 09:45
alexjones.pl Informacje z Polski Szefowa STOP NOP skazana za pomówienie