Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski STOP NOP. Nieprawomocny wyrok na Justynę Sochę
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 24 styczeń 2019 09:01 Napisał

STOP NOP. Nieprawomocny wyrok na Justynę Sochę

STOP NOP. Nieprawomocny wyrok na Justynę Sochę Justyna Socha/ Facebook

Prezes STOP NOP Justyna Socha została skazana za petycję "Stop lobbystom farmaceutycznym w administracji publicznej" w sprawie założonej przez eksperta Ministerstwa Zdrowia, Pawła Grzesiowskiego, który poczuł się pomówiony zadaniem pytania czy jest lobbystą koncernów farmaceutycznych i uprawiając politykę medyczną, posiada narzędzia do niszczenia ludzi. Wiąże się to z zapłatą 15 tysięcy zł. Wyrok jest nieprawomocny. Będzie złożone odwołanie.

"Wyrok ten oznacza ograniczenie zasady wolności słowa. Obywatele, organizacje mają prawo zadawać pytania dotyczące osób, które decydują o systemie szczepień w Polsce, mają prawo pytać o możliwe konflikty interesów, źródła finansowania tworzonych fundacji, zwłaszcza że osoby te współtworzą system przymusowych szczepień, które wiążą się z powikłaniami, a za które dziś państwo polskie nie chce ponosić odpowiedzialności.

Petycja z pytaniami została wystosowana przez organizację społeczną, która zadaje pytania w imieniu obywateli — 24 tyś. obywateli poparło petycję — 120 tyś. osób poparło obywatelski projekt znoszący przymus i domagających się zmian systemu.

Dziś sąd uznał, iż osoby te nie mają prawa pytać i wiedzieć.

To złe orzeczenie również z tego powodu, że w Polsce w stosunku do lekarzy, którzy podejmują dyskusję i są sceptyczni w kwestii obowiązkowych szczepień, wszczynane są postępowana przed rzecznikiem odpowiedzialności dyscyplinarnej.

W tej sytuacji, kto jak nie organizacje społeczne, stowarzyszenia, **StopNop** ma zadawać pytania dotyczące bezpieczeństwa szczepień, możliwych konfliktów interesów, źródeł finansowania tworzonych fundacji?

Oskarżyciel jest osobą publiczna, rozpoznawaną medialnie, osobą która bierze aktywny głos w dyskusji w zakresie obowiązującego systemu szczepień, opowiada się za jego utrzymaniem.

W tej sytuacji prawomocne skazanie za wypowiedzi oceniające, pytania zawarte w petycji oznaczałoby ograniczenie prawa do wypowiedzi jednej ze stron w dyskusji. Powyższe byłoby sprzeczne również z orzecznictwem Europejskiego Trybubał Praw Czlowieka.

43797/98 - wyrok ETPC z dnia 06-04-2006
Dopuszczalne granice krytyki polityka, a wolność słowa

"Zgodnie z art. 10 ust. 2 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności z dnia 4 listopada 1950 r. (Dz.U. z 1993 r., Nr 61, poz. 284) istnieje mała swoboda wprowadzenia ograniczeń w odniesieniu do politycznych wypowiedzi bądź **debaty nad zagadnieniami interesu publicznego**. Ponadto granice dopuszczalnej krytyki są szersze w odniesieniu do polityka niż do osoby prywatnej. Polityk, w odróżnieniu od osoby prywatnej, nieuchronnie i świadomie poddaje się dokładnej analizie swoich słów i czynów przez dziennikarzy oraz ogół społeczeństwa. Musi także konsekwentnie wykazywać większy stopień tolerancji wobec krytyki."

Wydanie orzeczenia skazującego oznacza odebranie ważnego prawa obywatelskiego - prawa do informacji.

Teraz sąd sporządzi pisemne uzasadnienie wyroku od którego stronom przysługuje prawo do wniesienia apelacji do Sądu Okręgowego w Poznaniu."

mec. Arkadiusz Tetela


Info od Justyny Sochy:

17.01.2019 r. został ogłoszony wyrok. Zostałam skazana, ale tylko pozornie to przegrana. Dziękuję, że byliście ze mną!

Dwa lata zwiedzania sal sądowych. A na korytarzach sądów, spotkań i rozmów z ludźmi, którzy przychodzili mnie wspierać. Którzy przyjeżdżali nawet z drugiego końca Polski. Jestem ogromnie wdzięczna każdej osobie, która trwała obok mnie. Za zaufanie. Ale to też czas lęku i zwątpienia. Samotności.

Nie tylko mojego, irracjonalnego lęku, że zostanę z tym wszystkim sama. Ale też i zwątpienia innych w mnie.

Czas straty przyjaciół. Oraz czas agresywnych hejterów zdolnych do napisania wszystkiego. Nawet życzących mi śmierci.

Było warto? Tak.

Dziękuję Pawłowi Grzesiowskiemu, że na skutek założenia mi dwóch spraw sądowych, narodziła się idea Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień, który trzeci raz odbędzie się 2 czerwca tego roku w ramach koalicji International Revolution for Choice. I z roku na rok będzie nas więcej i więcej. Aż osiągniemy cel.

Chcę też podziękować prezesowi Wielkopolskiej Izby Lekarskiej, Arturowi de Rosier. Dzięki niemu korporacja lekarska wszczęła sprawę dyscyplinarną przeciw dr Elżbiecie Dąbrowskiej za szczerą rozmowę z Głosem Wielkopolskim o "rujnowaniu zdrowia" szczepieniami i powstała nasza petycja.

To w obronie jej i innych lekarzy, w obronie naszych rodzin nękanych we własnej ojczyźnie, powstała petycja "Stop lobbystom koncernów farmaceutycznych w administracji publicznej" za którą trafiłam przed sąd.

Dziękuję też prof. Teresie Jackowskiej, która dała korporacji lekarskiej wskazówki odbierania prawa wykonywania zawodu lekarzom za głoszenie prawdy w kwesti powikłań poszczepiennych.

Zawieszono nieprawomocnie prawo wykonywania zawodu dr Katarzynie Bross - Walderdorff, która trwała z nami odważnie w sejmie.

Wczoraj dowiedziałam się, że przed Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej stanie też dr n. med. Dorota Sienkiewicz, współautorka znanej na całym świecie pracy przeglądowej "Powikłania neurologiczne po szczepieniach".

A 30.01.2019 r. będziemy protestować w obronie dr Huberta Czerniaka i wkrótce dr Anety Borczyk - Kotwas, po przesłuchaniach jest też dr Andrzej Majkowski za szczerą przemowę w obronie dzieci na proteście STOP NOP.

Dzięki osobom uprawiającym cenzurę i biopolitykę , co zmobilizowało nas do działania, to był czas gdy rewolucyjnie wzrosła świadomość, co pozwoliło uniknąć cierpienia kolejnym dzieciom.

Jaka może być cena oprócz grzywny? Ukarana stracę pracę?

Czy celem pozwu jest uniemożliwienie mi kandydowania w wyborach? Bo choć nie mam ambicji żeby być politykiem, taki krok trzy lata temu otworzył nam drzwi do sejmu. Nasz głos jest coraz bardziej słyszalny.

Krzyk skrzywdzonych w imię nieludzkiej idei poświęcania dzieci dla innych.

Było warto, cokolwiek jeszcze się wydarzy.

I cokolwiek będą mówić na mój temat, moim celem zawsze będzie tylko i aż, szacunek dla naszych rodzin i dzieci.

Podpisz petycję o wolność! Petycja STOP lobbystom koncernów farmaceutycznych

Bądź z nami na ulicach wszystkich państw świata 2 czerwca 2019 roku! Jest ryzyko, musi być wybór! 


Justyna Socha
---------------

Kim jest Paweł Grzesiowski – obecnie Sekretarz Pediatrycznego Zespołu Ekspertöw ds. Programu Szczepień Ochronnych przy Ministerstwie Zdrowia?

Po opuszczeniu stanowiska w Zakładzie Zakażeń w Narodowym Instytucie Leków, założył prywatną Fundację o podobnej nazwie - Instytut Profilaktyki Zakażeń - o niewyjaśnionych źródłach finansowania.

Paweł Grzesiowski jako wykładowca otrzymał zapłatę za wykłady, warsztaty i spotkania naukowe od Baxter, GSK, Novartis, MSD, Aventis Pasteur, Pfizer, Wyeth i Solvay w czasie pełnienia funkcji w zespole ekspertów doradzającym w kwestii rozszerzania obowiązkowych szczepień. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/23708638/

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 24 styczeń 2019 13:45
alexjones.pl Informacje z Polski STOP NOP. Nieprawomocny wyrok na Justynę Sochę