Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Putin przyjedzie do Polski?
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 08 luty 2019 08:09 Autor: Andreas

Putin przyjedzie do Polski?

Władimir Putin Władimir Putin thierry ehrmann/Flickr/CC BY 2.0

Wiceminister spraw zagranicznych Bartosz Cichocki zapowiedział rekomendację jego resortu, która sugerowałaby prezydentowi Andrzejowi Dudę zaproszenie do Polski jego rosyjskiego odpowiednika, Władimira Putina. Jego ewentualna wizyta w Polsce miałaby związek z obchodami osiemdziesiątej rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Dyplomata w czasie wizyty w radiu RMF FM był pytany, czy rosyjski prezydent zostanie zaproszony do Polski w związku ze zbliżającymi się obchodami osiemdziesiątej rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej. Cichocki zapewnił więc, że MSZ będzie rekomendował taki krok Kancelarii Prezydenta, chociaż jak dotąd nie wystosowała ona formalnego zapytania w tej kwestii. Tymczasem to właśnie Duda jest organizatorem obchodów.

Dzień wcześniej o takiej możliwości mówił prezydencki rzecznik Błażej Spychalski. Nie chciał on jednoznacznie odpowiedzieć, czy rosyjska głowa państwa będzie jedną z zaproszonych osób, dlatego stwierdził jedynie, iż nasz kraj chciałby widzieć na obchodach „jak najwięcej przedstawicieli ważnych krajów z całego świata”. Same listy w tej sprawie mają zostać wysłane do końca bieżącego miesiąca.

Po raz ostatni Putin odwiedził Polskę dokładnie 1 września 2009 roku, a więc w siedemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej, wygłaszając wówczas przemówienie na Westerplatte. Jednocześnie rosyjski prezydent wystosował list do Polaków, w którym namawiał oba narody do pojednania i współpracy.

Na podstawie: rmf24.pl.Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 08 luty 2019 11:16
alexjones.pl Informacje z Polski Putin przyjedzie do Polski?