Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Prof. Jacek Bartyzel o polityce zagranicznej PiS: Postępowanie bezrozumne i irracjonalne
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 16 luty 2019 12:02 Autor: Andreas

Prof. Jacek Bartyzel o polityce zagranicznej PiS: Postępowanie bezrozumne i irracjonalne

Prof. Jacek Bartyzel o polityce zagranicznej PiS: Postępowanie bezrozumne i irracjonalne frankieleon/Flickr/CC BY 2.0

Aktualizacja: 2019-02-15 11:15 am

Profesor Jacek Bartyzel skomentował na Facebooku politykę zagraniczną Prawa i Sprawiedliwości w kontekście wydarzeń z ostatnich dni. W Warszawie odbyła się zorganizowana przez USA i Polskę anty-irańska konferencja przy okazji której padło niemało słów oskarżających nasz naród o udział w mordowaniu Żydów w trakcie II Wojny Światowej.

„Nie znajduję w historii drugiego takiego rządu, który by wciągał swój naród do wojny z państwem odległym o kilka tysięcy kilometrów, niemającym do nas żadnych pretensji terytorialnych ani sprzecznych interesów, przeciwnie – wykazującym i w przeszłości i obecnie życzliwe nastawienie, nadto, mimo swojego odmiennego wyznaniowo ustroju pozwalającego chrześcijanom żyć w spokoju i praktykować swoją religię, natomiast w interesie prawie tak samo odległego, jawnie rasistowskiego państwa plemiennego, którego klasa polityczna i zdecydowana większość ludności żywi do nas nieskrywaną nienawiść, systematycznie uprawia wobec nas przemysł pogardy, używa wszelkich możliwych środków nacisku, żeby ograbić nas pod pozorem rzekomych należności, i od którego jedyną rzeczą, jaką możemy spodziewać w podzięce za to, że staniemy po jego stronie będzie zepchnięcie nas w oczach świata w metafizyczne inferno ludobójców współwinnych (jeśli nie wręcz głównych sprawców) mordowania ludzi tej rasy kilkadziesiąt lat temu” – napisał na Facebooku profesor Bartyzel.

„To jest postępowanie tak bezrozumne, tak irracjonalne, że nie sposób tego nawet określić w kategoriach zwykłego zdrowego rozsądku” – skwitował politykę polskiego rządu.

 


Źródło: Bibula – pismo niezalezne


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 16 luty 2019 13:14
alexjones.pl Informacje z Polski Prof. Jacek Bartyzel o polityce zagranicznej PiS: Postępowanie bezrozumne i irracjonalne