Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski „Ptaki to nie zwierzęta”. Diana Piotrowska, była rzeczniczka PZŁ, odznaczona przez prezydenta
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 19 luty 2019 08:04 Autor: Andreas

„Ptaki to nie zwierzęta”. Diana Piotrowska, była rzeczniczka PZŁ, odznaczona przez prezydenta

„Ptaki to nie zwierzęta”. Diana Piotrowska, była rzeczniczka PZŁ, odznaczona przez prezydenta Smithsonian Institution / Flickr / No known copyright restrictions

Była rzeczniczka Polskiego Związku Łowieckiego otrzymała Brązowy Krzyż Zasługi „za wkład w edukację przyrodniczą”. Wnioskowała o to Małgorzata Golińska z Ministerstwa Środowiska. Odznaczenie zostało Piotrowskiej przyznane 16 lutego podczas XXIV Krajowego Zjazdu Delegatów PZŁ.

„Człowiek to ssak, a nie zwierzę”, koty „nie mają kości tylko chrząstki”, „ptaki to nie zwierzęta” – to tylko kilka spośród ignoranckich wypowiedzi byłej rzeczniczki. Piotrowska całym sercem pragnęła, aby w polowaniach mogły uczestniczyć dzieci, ponieważ kiedy patrzą, jak zabija się zwierzęta, to zabezpiecza je przed homoseksualizmem. To z jej inicjatywy myśliwi weszli do szkół i przedszkoli ze swoimi pogadankami i promocją polowania pod przykrywką ochrony przyrody.

Jak donoszą media, odznaczenie zostało przyznane już wcześniej, jednak Piotrowska dopiero teraz je odebrała. Ze swojej funkcji zrezygnowała po nowelizacji prawa łowieckiego, które poważnie ograniczyło swobodę polskich łowczych. Ponoć odchodząc, skonfliktowała się z szefostwem. Myśliwi obwiniali ją za to, że nie zdołała obronić ich interesów w wystarczającym stopniu.

Nic dziwnego – podczas dyskusji w Sejmie o przypadkowych postrzałach podczas polowań, Piotrowska zasłynęła stwierdzeniem: „nie zdarzyło się dotąd, by więcej niż trzy były śmiertelne. Więc to nie jest katastrofalna liczba na 120 tys. myśliwych i 300 tys. jednostek broni”.

To ona zleciła audyt w PZŁ za lata 2017-2018. Pierwsza z firm wycofała się z niego po obejrzeniu dokumentacji – druga, którą wybrano, okazała się niezarejestrowana w Polskiej Izbie Biegłych Rewidentów. Jednak, jak piszą obrońcy praw zwierząt, 26 października 2018 Piotr Jenot ujawnił wyniki kontroli. Miała wykazać nieprawidłowości, za które była współodpowiedzialna.

„Pani Diano! Gratulujemy medalu. Pani zasługi są olbrzymie. Kompromitacje i kłamstwa myśliwych skutecznie przedostały się do opinii publicznej. To najważniejsze. Dziękujemy za Pani pracę na rzecz polskiej przyrody, mimo, że z tego, co Pani naprawdę robi, nie zdaje sobie Pani sprawy. Ale być może, jak święty Hubert, i Pani przeżyje kiedyś moment olśnienia i zrozumie czemu nie należy zabijać” – pogratulowało byłej rzeczniczce stowarzyszenie „Niech żyją!”.

 Źródło: Portal STRAJK


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 19 luty 2019 09:36
alexjones.pl Informacje z Polski „Ptaki to nie zwierzęta”. Diana Piotrowska, była rzeczniczka PZŁ, odznaczona przez prezydenta