Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza?
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 14 marzec 2019 07:07 Napisał

Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza?

Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza? www.niewygodne.info.pl

Małgorzata Pępek, posłanka Platformy Obywatelskiej z Żywca, zaproponowała ministrowi cyfryzacji wprowadzenie zmian w polskim prawie, które nakazywałyby ujawnienie danych personalnych osób piszących komentarze na forach internetowych czy serwisach społecznościowych. Równie rewolucyjne pomysły wypływają z głów twardogłowych eurokratów. Propozycje Axela Vossa (niemieckiego europosła, członka EPP, do której należy również PO) w/s ACTA2 idą w takim kierunku, aby zablokować działanie Youtube na terenie UE i wyłączyć wszystkie filmy, które już znajdują się w tym serwisie!

- "Proponuję, aby m.in. na wszystkich forach internetowych powstał obowiązek ujawniania danych personalnych osoby piszącej z poszanowaniem przepisów ustawy o ochronie danych osobowych i podjęcie działań powodujących zmianę rzeczowej ustawy. Nadto wnoszę o podjęcie rozmów i współpracy z właścicielami i administratorami najpopularniejszych stron, portali czy aplikacji, jak np. Facebook czy Twitter tak, by ograniczyć możliwość posiadania kont fikcyjnych" - czytamy w interpelacji poselskiej Małgorzaty Pępek z 6 lutego br., skierowanej do ministra cyfryzacji.

Jak na taki apel odpowiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski? Wydaje się, że "zaorał" rewolucyjne pomysły posłanki PO: - "Możliwość anonimowego korzystania z usług dostępnych w Internecie, w tym również anonimowego zamieszczania opinii i komentarzy stanowi gwarancję wolności wypowiedzi. Taka możliwość – bez obowiązku podawania swojego imienia i nazwiska – daje ich autorom poczucie bezpieczeństwa, pozwala na szczere formułowanie poglądów oraz chroni przed potencjalną zemstą ze strony skrytykowanych. Z punktu widzenia demokratycznego państwa prawa szczególne znaczenie ma uzasadniona krytyka działań zarówno władz publicznych, jak i firm prywatnych - nawet jeżeli jest to krytyka anonimowa".

Minister Zagórski dodał przy tym, że anonimowość nie gwarantuje bezkarności osobom, które popełniają w sieci przestępstwa i są instrumenty prawne umożliwiające pociągnięcie do odpowiedzialności osób łamiących prawo podczas pisania komentarzy.

O ile pomysły posłanki PO można storpedować w łatwy sposób, o tyle trudniej radzić sobie z pomysłami eurokratów, którzy forsują wprowadzenie w życie ACTA2. Okazuje się, że propozycje europosła z Niemiec Axela Vossa (nazywanego "ojcem chrzestnym" ACTA2) idą w takim kierunku, że ich realizacja będzie skutkowała wyłączeniem przez Youtuba na terenie UE wszystkich filmów, które obecnie znajdują się w serwisie. Chodzi o tzw. filtry uploadu, których wprowadzenie zakłada artykuł 13 ACTA2. Po jego wprowadzeniu w aktualnym (forsowanym przez Axela Vossa) brzmieniu, Youtube będzie musiał poważnie ograniczyć dostęp i możliwości publikowania dla mieszkańców UE. Potwierdza to Susan Wojcicki - prezes Youtube.

Powstaje pytanie - czy rewolucja internetowa poszła za daleko? Dlaczego zarówno politycy lokalni (vide: posłanka PO Małgorzata Pępek), jak i europejscy (vide: europoseł Axel Voss) chcą tak bardzo wpłynąć na to, jak wygląda internet? Czy rzeczywiście chodzi tutaj o wprowadzenie jakiejś formy cenzury, czy też może o pieniądze i to jak są dzielone zyski z internetowych działalności? A może o jedno i drugie?


Linki do materiałów źródłowych znajdziesz pod artykułem na:

Źródło: <a href="http://niewygodne.info.pl/artykul9/04766-Poslanka-PO-chce-jawnosci-danych-internautow.htm" target="_blank" rel="nofollow">Niewygodne.info.pl</a></p>


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)alexjones.pl Informacje z Polski Posłanka PO chce ujawnienia danych internautów. Twórca ACTA2 chce paraliżu Youtube w UE. Dokąd to zmierza?
Unable to open file!