Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej
Kategoria: Informacje z Polski   Środa, 20 marzec 2019 06:07 Autor: Andreas

Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej

mem internetowy mem internetowy

Kancelaria Prezydenta RP nie zaprosiła Władimira Putina na uroczystości związane z 80 rocznicą wybuchu drugiej wojny światowej.

O braku zaproszenia na uroczystości dla przywódcy Rosji poinformował rzecznik Kancelarii Prezydenta RP Błażej Spychalski. „Klucz zaproszeń na obchody historycznej rocznicy nie był historyczny” – jego słowa cytuje w poniedziałek portal rmf24.pl – „Zaproszenia mają charakter współczesny, a nie historyczny”.

Portal przypomina, że jeszcze w zeszłym miesiącu ówczesny wiceminister spraw zagranicznych (obecnie ambasador RP w Kijowie) Bartosz Cichocki powiedział, że opowiada się za zaproszeniem prezydenta Rosji na obchody wybuchu drugiej wojny światowej – „Za taką rekomendacją ja bym się opowiadał, kiedy Kancelaria Prezydenta o to zapyta”.

Jednak Kancelaria Prezydenta nie zwróciła się do MSZ o opinię w sprawie ewentualnego uczestnictwa Putina w obchodach. „Rozmowy na temat ewentualnego udziału Władimira Putina w obchodach, miały charakter jedynie roboczych rozmów” – powiedziała rzecznik resortu dyplomacji Ewa Suwara. Twierdzi ona, że rozmów tych nie prowadzono w sposób oficjalny, poprzez wymianę pism, lecz jedynie poprzez ustne konsultacje.

„Na pytanie, kto zwyciężył w tej wojnie, kto wyzwalał, trudno będzie im [organizatorom uroczystości] odpowiedzieć. Głównym zwycięzcą był Związek Radziecki, a nas tam nie będzie” – skomentował wiceprzewodniczący komitetu spraw zagranicznych izby wyższej rosyjskiego parlamentu – Rady Federacji, Władimir Dżabarow. Jak do tej pory decyzja Kancelarii Prezydenta RP nie wywołała innych komentarzy ze strony rosyjskiej.

rmf24.pl/kresy.pl

 

Źródło: Kresy.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 20 marzec 2019 07:00
alexjones.pl Informacje z Polski Putin nie został zaproszony na uroczystości rocznicy wybuchu Drugiej Wojny Światowej