Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Czaputowicz nie chce wpuścić Irvinga
Kategoria: Informacje z Polski   Poniedziałek, 25 marzec 2019 07:07 Autor: Andreas

Czaputowicz nie chce wpuścić Irvinga

Jacek czaputowicz Jacek czaputowicz Kancelaria PremieraFlickrPublic Domain

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapowiedział, że David Irving najprawdopodobniej nie zostanie wpuszczony na terytorium naszego kraju, ponieważ rzekomo ma łamać polskie prawo. Stanowisko szefa dyplomacji ma związek z protestami Izraela, który nie chce, aby brytyjski historyk we wrześniu zwiedził dawne niemieckie obozy koncentracyjne.

„Brytyjski negacjonista Holokaustu David Irving prawdopodobnie nie będzie mógł wjechać na teren Polski w związku z tym, że prezentowane przez niego opinie są niedopuszczalne z punktu widzenia polskiego prawa” – twierdzi Czaputowicz, który zwracał przede wszystkim uwagę na „idee oraz opinie”, jakie ma wygłaszać Irving. Rzekomo są one bowiem niezgodne z polskim ustawodawstwem, przy czym szef MSZ-u nie wskazał na żadne konkretne paragrafy.

„W związku z tym ta osoba, jeżeli zechce przyjechać w celu prezentowania takich opinii, nie zostanie przyjęta w Polsce. Taka będzie decyzja naszego rządu, już podjęliśmy pewne kroki w tej kwestii” – dodał wychowanek niesławnej „szkoły dyplomacji” Bronisława Geremka.

Tym samym polski rząd bardzo szybko zareagował na list do Marka Magierowskiego, ambasadora Polski w Izraelu. Dyplomata otrzymał bowiem dokument od izraelskiego ministra edukacji i diaspory Naftaliego Bennetta, który domaga się zakazania wjazdu Irvinga na terytorium Polski. Tezy historyka nie podobają się bowiem Żydom, ponieważ bardzo często są niezgodne z promowaną przez nich wersją historii.

Na podstawie: salon24.pl, tysol.pl.

Źródło: AUTONOM.PL

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(7 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 25 marzec 2019 11:25
alexjones.pl Informacje z Polski Czaputowicz nie chce wpuścić Irvinga