Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie proponowanych zmian w Konstytucji RP
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 07 maj 2019 07:02 Autor: Andreas

Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie proponowanych zmian w Konstytucji RP

Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie proponowanych zmian w Konstytucji RP kuchenkainternetow/Flickr/CC BY-SA 2.0

Zaniepokojeni deklaracjami Pana Prezydenta Andrzeja Dudy oraz innych polityków, o możliwości wprowadzenia do Konstytucji Rzeczypospolitej zapisu o członkostwie Polski w Unii Europejskiej stanowczo mówimy NIE. Wpisanie do Konstytucji zapisu o przynależności do Unii jest działaniem ograniczającym suwerenność naszego państwa.

W pamięci polskiego społeczeństwa żywe jest jeszcze wspomnienie sprzed ponad 40 lat, kiedy to do Konstytucji PRL  (10 lutego 1976 roku), Sejm uchwalił poprawki, wprowadzając zapis o przewodniej roli PZPR i przyjaźni ze ZSRR. Wprowadzenie takiego zapisu do Preambuły Ustawy Zasadniczej odebrane było przez Polaków jako akt wiernopoddańczy, a dla Sejmu i społeczeństwa, jako sygnał do autocenzury.

Pomysłodawcy wpisania do Konstytucji Rzeczpospolitej członkostwa Polski w Unii Europejskiej proponują, byśmy nałożyli sobie sami, ograniczenie suwerenności i samostanowienia o Państwie Polskim, aktem, który obniża rangę Ustawy Zasadniczej. Organizacje międzynarodowe ulegają zmianom a zapisy w konstytucji pozostają. Pomysłodawcy tego kuriozum, wykazują lekceważenie narodu polskiego, odbierając obywatelom prawo do wolności poglądów i oddając ster w ręce międzynarodowej organizacji, w której Polska ma niewiele do powiedzenia. Państwo polskie zostało członkiem Unii Europejskiej na mocy demokratycznego referendum i nie była to decyzja jednogłośna. Dlaczego więc teraz, ten demokratyczny wybór ma się stać dyktatem? Polska jest obecnie członkiem Unii Europejskiej, ponieważ taki jest polski interes narodowy. Wprowadzając zapis w Konstytucji, legitymizujemy wszystkie przyszłe decyzje unijne niezależnie czy będą one korzystne dla Polski czy nie.

Oddanie prawa do samostanowienia organizacji międzynarodowej nie jest zaś żadnym testem wiarygodności, prawdomówności i intencji (słowa W. Kosiniaka – Kamysza) lecz zwykłą gierką polityczną na potrzeby kampanii do Europarlamentu, ale ci, którzy grają tymi argumentami nie zdają sobie sprawy, że jest to zwykły szantaż, do którego nie mają prawa, ani jako obywatele, ani jako politycy.

Pragniemy zapewnić, że Prawica Rzeczypospolitej, zawsze będzie miała na względzie dobro polskiego społeczeństwa oraz w pierwszym rzędzie dbałość o interes narodowy. Z tego też względu jest za Unią Europejską jako Europą Ojczyzn oraz przeciw dalszej federalizacji Unii Europejskiej pozbawiającej państwa suwerenności.

                                                                                                            

W imieniu Prawicy Rzeczypospolitej:

Krzysztof Kawęcki – prezes

Marian Piłka – wiceprezes

Jan Klawiter – poseł na Sejm RP

Plik PDF:

Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie proponowanych zmian w Konstytucji RP

***

Informacja redakcji:

Wszelkie prawa zastrzeżone dla Prawicy Rzeczypospolitej, wyłączenie licencji CC 3.0.

 

Źródło: Obserwator Polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 maj 2019 08:40
alexjones.pl Informacje z Polski Stanowisko Prawicy Rzeczypospolitej w sprawie proponowanych zmian w Konstytucji RP