Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Ziobro powołał zespół prokuratorów do analizy zdarzeń z filmu „Tylko nie mów nikomu
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 14 maj 2019 16:07 Autor: Andreas

Ziobro powołał zespół prokuratorów do analizy zdarzeń z filmu „Tylko nie mów nikomu

Zbigniew Ziobro Zbigniew Ziobro Piotr DrabikFlickrCC BY 2.0

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powołał zespół prokuratorów, którego zadaniem jest przeprowadzenie analizy zdarzeń przedstawionych w filmie Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu" - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prokurator Ewa Bialik.

W sobotę na oficjalnym profilu Tomasza Sekielskiego na kanale YouTube odbyła się premiera filmu dokumentalnego pt. „Tylko nie mów nikomu", w którym przedstawione zostały przypadki wykorzystywania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne.

W dokumencie przedstawiono zarówno historie sprzed wielu lat, jak i zdarzenia z ostatnich miesięcy, w których kościelna hierarchia tuszowała przestępstwa księży pedofilów. W dwugodzinnym dokumencie Sekielskiego znalazły się m.in. wywiady z ofiarami księży, zapis konfrontacji ofiar i księży, rozmowy z psychologiem i prawnikami.

Prymas Polski abp Wojciech Polak wyraził głębokie poruszenie tym, co zobaczył w filmie. „Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła" - napisał prymas.

Swoje stanowisko w sprawie filmu braci Siekielskich wyraził wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. W jego ocenie niektóre przypadki przedstawione w filmie mogą być podstawą do podjęcia działań przez organy ścigania. - Aczkolwiek w większości są to jednak przypadki z przeszłości i w co najmniej dwóch przypadkach mamy już skazanie. Najważniejszy problem, jaki widzę to, że kary są za mało dolegliwe. W mojej ocenie powinno to być zawsze kary zawsze bezwzględnego więzienia na wiele lat – zaznaczył Jaki.

Ponadto, Patryk Jaki podkreślił, że jeśleli prawo zapewni sędziom możliwość orzekania dużo bardziej stanowczych kar, to orzecznictwo ukształtuje się „na poziomie dużo bardziej radykalnym niż dzisiaj". - A uważam, że jest to potrzebne - powiedział.

Do dokumentu odniósł się także prezydent Andrzej Duda, który na Twitterze napisał: „Tylko nie mów nikomu". "Film robi wrażenie. Jedno jest pewne. Z pedofilią musimy walczyć bezwzględnie i wszędzie. Wszędzie tam, gdzie osoba dorosła może w ohydny sposób skrzywdzić dziecko. Szkoła, kolonie, harcerstwo, oaza, inne organizacje. Zero tolerancji! Patrz uważnie! Rozmawiaj ze swoim dzieckiem!" - podkreślił prezydent.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 14 maj 2019 12:58
alexjones.pl Informacje z Polski Ziobro powołał zespół prokuratorów do analizy zdarzeń z filmu „Tylko nie mów nikomu
Unable to open file!