Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Zwiększy się amerykańska obecność
Kategoria: Informacje z Polski   Poniedziałek, 27 maj 2019 13:05 Autor: Andreas

Zwiększy się amerykańska obecność

Zwiększy się amerykańska obecność www.autonom.pl

Komisja sił zbrojnych amerykańskiego Senatu pozytywnie zaopiniowała zwiększenie budżetu Pentagonu na przyszły rok. Tym samym znajdą się pieniądze między innymi na zwiększenie obecności sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Polsce, aby nastąpiło „wzmocnienie czynnika powstrzymującego rosyjską agresję”.

Amerykańscy senatorowie w specjalnym oświadczeniu podkreślili, że „przewaga militarna USA zmniejszyła się z powodu nowych zagrożeń ze strony Rosji i Chin”, zaś dodatkowo kraj ten ma do czynienia z „zagrożeniami ze strony Korei Północnej, Iranu i organizacji terrorystycznych”. Właśnie z tego powodu budżet Pentagonu zostanie zwiększony w przyszłym roku do blisko 750 miliardów dolarów.

Co najważniejsze z polskiej perspektywy, senacka komisja stwierdziła, że „ustawa o budżecie Departamentu Obrony USA wyraża poparcie dla zwiększenia trwałej obecności sił amerykańskich w Polsce”. Ponadto 300 milionów dolarów ma zostać przeznaczonych na pomoc dla Ukrainy, w tym jedna trzecia tej kwoty wyłącznie na „śmiercionośną broń pola walki”.

Na podstawie: bankier.pl, tvp.info.Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 27 maj 2019 11:09
alexjones.pl Informacje z Polski Zwiększy się amerykańska obecność