Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Środowisko AgroUnii zarejestrowało partię
Kategoria: Informacje z Polski   Niedziela, 28 lipiec 2019 09:04 Autor: Andreas

Środowisko AgroUnii zarejestrowało partię

Michał Kołodziejczak Michał Kołodziejczak AgroUnia/youtubecom

W czwartek Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził zarejestrowanie partii Zgoda, utworzonej przez działaczy skupionych wokół ogólnopolskiego ruchu rolniczego AgroUnia. Twórcy nowego ugrupowania twierdzą, że będzie ono miało charakter centrowy, chociaż wiele z jego postulatów będzie wyraźnie prawicowych.

Początkowo przygotowania do stworzenia nowej partii politycznej zakładały jako jej roboczą nazwę Prawda, ale ostatecznie działacze AgroUnii zdecydowali o rejestracji ugrupowania o nazwie Zgoda. Przedwczoraj spełnienie wszystkich warunków formalnych potwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie, dlatego stronnictwo może już rozpoczynać swoją legalną działalność.

Michał Kołodziejczak, twórca Zgody i były lider AgroUnii, w rozmowie z „Dziennikiem Łódzkim” stwierdził, że nazwa ugrupowania sugeruje potrzebę zgody wśród Polaków. W chwili obecnej liderzy największych partii politycznych mają bowiem zajmować się głównie zarządzaniem konfliktem.

Jednocześnie Zgoda zdaniem jej założycieli nie będzie zajmowała się jedynie rolnictwem, chociaż będzie ono jednym z najważniejszych elementów jego programu. Ugrupowanie ma ogółem sytuować się w centrum sceny politycznej, posiadając jednak postulaty o wyraźnie prawicowym charakterze. Kołodziejczak zapowiada zresztą opublikowanie deklaracji programowej już w przyszłym tygodniu.

Ponadto w przyszłą środę Zgoda zaprezentuje nie tylko swój program, lecz także liderów nie będących dotychczas znanymi postaciami. Głównym celem partii ma być w najbliższym czasie zarejestrowanie własnego ogólnopolskiego komitetu na jesienne wybory parlamentarne, zaś sam Kołodziejczak deklaruje chęć wystartowania z pierwszego miejsca w warszawskim okręgu wyborczym.

Na podstawie: dzienniklodzki.pl, agrolajt.pl, cenyrolnicze.pl.

 

Źródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 lipiec 2019 09:19
alexjones.pl Informacje z Polski Środowisko AgroUnii zarejestrowało partię