Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Trump zapowiada przyjazd do Polski. Ruch Narodowy powita go pikietą #niedlaroszczeń
Kategoria: Informacje z Polski   Środa, 31 lipiec 2019 14:06 Napisał

Trump zapowiada przyjazd do Polski. Ruch Narodowy powita go pikietą #niedlaroszczeń

Trump zapowiada przyjazd do Polski. Ruch Narodowy powita go pikietą #niedlaroszczeń Steve Baker/Flickr/CC BY-ND 2.0

Prezydent USA zapowiada, że przyjedzie do Polski w związku z obchodami rocznicy wybuchu II WŚ. Ruch Narodowy powita go pikietą przeciwko roszczeniom majątkowym środowisk żydowskich. „Władze RP do tej pory bezpośrednio tego władzom USA nie zakomunikowały” – mówi portalowi Kresy.pl poseł Robert Winnicki.

We wtorek prezydent USA Donald Trump potwierdził, że otrzymał zaproszenie do złożenia wizyty w Polsce w związku z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zapowiedział, że przyjedzie do naszego kraju.

– Mamy z Polską bardzo dobre stosunki – oświadczył Trump. – Nie mogę się doczekać [tej wizyty – red.]. Lubię ten naród.

Amerykański prezydent odniósł się też do swojej poprzedniej wizyty z 2017 roku, podczas której wygłosił przemówienie pod Pomnikiem Powstania Warszawskiego na Pl. Krasińskich w Warszawie. Powiedział, że zostało ono uznane za „wspaniałe”, a on sam uważa, że „Polacy to wspaniali ludzie”.

Wcześniej szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski poinformował, że Trump złoży wizytę w Polsce w dniach 31 sierpnia-2 września br. Ponadto, 1 września weźmie on udział w obchodach 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Szef Ruchu Narodowego i jeden z liderów Konfederacji, poseł Robert Winnicki odnosząc się do przyjazdu Trumpa na Twitterze zapowiedział, że narodowcy powitają go w Polsce pikietą dotyczącą tematu bezpodstawnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich.

„Dudzie zabrakło odwagi, by jasno i stanowczo zakomunikować władzom USA: <Polska nie będzie realizować żadnych roszczeń majątkowych środowisk żydowskich>. Dlatego Ruch Narodowy powita Trumpa w Warszawie pikietą #NieDlaRoszczeń. Zapraszamy wszystkich patriotów!” – napisał poseł na Twitterze.

W komentarzu dla portalu Kresy.pl Robert Winnicki szerzej odniósł się do tych zapowiedzi, wyjaśniając, dlaczego taka pikieta jest dziś bardzo potrzebna.

– Zapowiedziana wizyta Donalda Trumpa to okazja, żeby licznie również w Polsce zamanifestować „Nie dla roszczeń” w obecności amerykańskiego prezydenta – powiedział, przypominając, że podobne manifestacje odbywały się wcześniej w Stanach Zjednoczonych.

– Musimy to zrobić w związku z tym, że niestety, ale władze RP do tej pory w żaden sposób publicznie, bezpośrednio tego władzom amerykańskim nie zakomunikowały. Przypomnę, że ostatnia wizyta prezydenta Dudy w USA była do tego znakomitą okazją – niestety, zmarnowaną. A przecież presja ws. roszczeń ze strony amerykańskiej rośnie. Dlatego, gdy 31 sierpnia Trump przyjedzie do Polski, powitamy go w Warszawie manifestacją pod hasłem „Nie dla roszczeń” – zaznacza poseł.

Według stacji RMF FM, w trakcie wizyty amerykańskiego prezydenta mają zostać podpisane umowy gospodarze i wojskowe. Z kolei podczas rozmów mają być poruszane trzy zasadnicze tematy. Pierwszym są sprawy wojskowej. Tu Pałac Prezydencki spodziewa się ustalenia konkretów dotyczących zwiększenia obecności sił USA w Polsce. W przypadku drugiego tematu, czyli energetyki, mają zostać podpisane nowe umowy na dostawy amerykańskiego gazu LNG, ale również ropy. Pojawiły się też informacje, że mają być ustalane konkrety dotyczące budowy w Polsce pierwszej elektrowni jądrowej. Trzecim tematem są wizy dla Polaków udających się do USA. Trwają spekulacje, czy podczas wizyty w Polsce Trump zapowie, że zostaną one zniesione.

rmf24.pl / twitter.com / Kresy.pl


Źródło: KRESY.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)alexjones.pl Informacje z Polski Trump zapowiada przyjazd do Polski. Ruch Narodowy powita go pikietą #niedlaroszczeń