Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Mosbacher chce witać w Polsce amerykańskich żołnierzy
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 09 sierpień 2019 18:09 Napisał

Mosbacher chce witać w Polsce amerykańskich żołnierzy

Georgette Mosbacher Georgette Mosbacher Wikimedia Commons Public Domain

Ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher umieściła na Twitterze „zaskakujący” wpis – pisze portal Dorzeczy.pl. Amerykańska dyplomatka zasugerowała w nim, że do Polski mogą przenieść się żołnierze USA stacjonujący w Niemczech. „Chętnie byśmy (ich) powitali” – deklarowała Mosbacher.

Wpis Mosbacher ukazał się na Twitterze w czwartek około południa. Ambasador USA zauważyła w nim, że Polska „w przeciwieństwie do Niemiec” wypełnia natowskie zobowiązanie do przeznaczania 2 proc. PKB na obronność. „Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech”. – dodała Mosbacher.

Georgette Mosbacher
@USAmbPoland
W przeciwieństwie do Niemiec, Polska wypełnia zobowiązanie do wydatkowania 2% PKB na rzecz NATO. Chętnie byśmy powitali w Polsce amerykańskich żołnierzy stacjonujących w Niemczech.

Niektórym internautom nie spodobało się sformułowanie użyte przez przedstawicielkę USA, czemu dali wyraz w komentarzach pod twittem Mosbacher. „Chętnie byśmy powitali…” w czyim imieniu ta deklaracja? – pytał jeden z użytkowników Twittera. Nie jest Pani gospodarzem Polski, żeby zapraszać amerykańskich żołnierzy. – komentowała inna osoba. Mosbacher zwrócono uwagę, że „w Europie Środkowej… gości wita gospodarz, nie inny gość”.


Tomasz Minkiewicz
@psztymucel
Pani ambasador, pewnie to regionalne różnice obyczaju, ale tu w Europie Środkowej przyjęło się, że gości wita gospodarz, nie inny gość.

 

Przypomnijmy, że podczas wizyty w Białym Domu, prezydent Andrzej Duda podpisał z prezydentem Donaldem Trumpem deklarację, według której USA planują zwiększyć „w najbliższej przyszłości” swoją obecność wojskową w Polsce o około 1000 dodatkowych żołnierzy. Trump nie wykluczył, że mogą oni zostać przeniesieniu do naszego kraju z Niemiec. W Polsce ma też powstać m.in. eskadra dronów MQ-9. Polska zobowiązała się w deklaracji do zapewnienia i utrzymania infrastruktury dla amerykańskich wojsk w Polsce „bez kosztów dla Stanów Zjednoczonych i z uwzględnieniem planowanego poziomu jej wykorzystania przez Siły Zbrojne USA”.

 

Źródło: KRESY.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)alexjones.pl Informacje z Polski Mosbacher chce witać w Polsce amerykańskich żołnierzy