Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Toporna propaganda TVP, afera z IPN, kompromitacja reformy sądownictwa - za wszystkim stoją ludzie Ziobry
Kategoria: Informacje z Polski   Sobota, 24 sierpień 2019 09:01 Napisał

Toporna propaganda TVP, afera z IPN, kompromitacja reformy sądownictwa - za wszystkim stoją ludzie Ziobry

Zbigniew Ziobro Zbigniew Ziobro Piotr Drabik/Flickr/CC BY 2.0

Pisałem już o tym w październiku ubiegłego roku - jeśli Kaczyński chce rządzić samodzielnie przez drugą kadencję i nadal mieć "swojego" prezydenta w 2020 roku, będzie musiał zagrać va banque i efektownie usunąć Ziobrę. Niestety dla siebie i swojej formacji do dzisiaj tego nie uczynił. Konsekwencje są takie, że na blisko 1,5 miesiąca przed wyborami PiS musi się zmagać z gigantycznym skandalem wywołanym przez ludzi z resortu sprawiedliwości od - a jakby inaczej - Zbigniewa Ziobry.

Zbigniew Ziobro i jego ludzie obsadzili Ministerstwo Sprawiedliwości oraz TVP. Konsekwencjami tego stanu rzeczy były jak do tej pory: skrajnie toporna propaganda sącząca się z ekranów telewizji publicznej, spartaczona "reforma" wymiaru sprawiedliwości (która w istocie sprowadziła się do walki o stołki oraz rozpętania konfliktu z instytucjami unijnymi) oraz sprawa nowelizacji ustawy o IPN w efekcie czego nastąpiło skundlenie Polski przez Izrael na arenie międzynarodowej.

Do ciągu niepowodzeń możemy doliczyć jeszcze najnowszy skandal wywołany przez ludzi z resortu sprawiedliwości. Okazało się bowiem, że przekazywali oni wrażliwe dane na temat sędziów działającej w sieci hejterce. Sprawa jest rozwojowa i nadal nie mamy pewności ile osób brało w tym procederze udział.

Powody do zmartwienia ma nie tylko Zbigniew Ziobro. Ma je przede wszystkim Jarosław Kaczyński. Zdaje on sobie bowiem sprawę, że na blisko 1,5 miesiąca przed wyborami to jego formacja powinna narzucać narracje i inicjatywy, a nie być zganiana do narożnika, gdzie może tylko i wyłącznie się bronić. Opozycja wsparta medialnie przez TVN-y i Onet-y nie odpuści takiego prezentu. Po tym jak udało się zażegnać jeden kryzys związany z marszałkiem Kuchcińskim, natychmiast wyskakuje kolejna sprawa, która skupia uwagę obserwatorów politycznego życia w Polsce.

Ktoś powie, że Zjednoczona Prawica stosuje inne standardy niż PO, bo ludzi podejrzanych o nieprawidłowości usuwa ze swoich szeregów. Taka argumentacja mogła działać przy pierwszej, najdalej drugiej sprawie, kiedy trzeba było kogoś rzeczywiście usunąć, bo kładł cień na całą formację. Po kolejnym, entym przykładzie nieprawidłowości, czy nawet zwykłej politycznej buty, twierdzenia o innych standardach nie będą miały większego znaczenia.

Kaczyński miał szanse zminimalizować ryzyka związane z grupą Ziobry. Wystarczyło się po prostu od nich odciąć. Pokazać, że to oni w obozie Zjednoczonej Prawicy byli winni wypaczeń i nieprawidłowości. Ale to trzeba było zrobić rok temu. Teraz pozostaje mu już tylko grać dalej z "ziobrowym balastem". A ile jeszcze ten balast odbierze politycznego poparcia dowiemy się 13 października.


Źródło: Niewygodne.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)alexjones.pl Informacje z Polski Toporna propaganda TVP, afera z IPN, kompromitacja reformy sądownictwa - za wszystkim stoją ludzie Ziobry