Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Winnicki o słowach Gowina: trzeba zatrzymać to szaleństwo!
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 10 wrzesień 2019 02:24 Autor: Andreas

Winnicki o słowach Gowina: trzeba zatrzymać to szaleństwo!

Jarosław Gowin Jarosław Gowin Piotr DrabikFlickrCC BY 2.0

Poseł Robert Winnicki (Konfederacja, Ruch Narodowy) w mocnych słowach skrytykował wicepremiera Jarosława Gowina za otwarte deklarowanie, że planowana duża podwyżka płacy minimalnej ma służyć zatrzymaniu w Polsce migrantów z Ukrainy.

Jak informowaliśmy, wicepremier Jarosław Gowin komentując plany znacznego podniesienia w Polsce płacy minimalnej podkreślił, że będzie to szczególnie korzystne dla ukraińskich imigrantów zarobkowych, pomagając ustabilizować ich sytuację z zachęcając do osiedlenia się w Polsce.

(…) dzięki temu ustabilizujemy sytuację około miliona w tej chwili pracowników ukraińskich. Oni na ogół pracują na tym najniższym wynagrodzeniu – powiedział Gowin. – Jeżeli chcemy, żeby oni tutaj pozostali, żeby tutaj zakładali swoje rodziny, żeby nie tylko pracowali, ale płacili podatki, to na pewno musimy zrobić jakiś ruch, żeby te wynagrodzenia dla pracowników ukraińskich były wyższe – podkreślił wicepremier.

Słowa Gowina krytycznie skomentował jeden z liderów Konfederacji Wolność i Niepodległość oraz szef Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki.

Ukraińcy dostają polską emeryturę mimo, że jej nie wypracowali a teraz rząd będzie zarzynał polskie przedsiębiorstwa. W czyim interesie? Ukraińców! Gowin zapowiada też masowe przyznawanie obywatelstwa. Trzeba zatrzymać to szaleństwo!” – napisał na Twitterze.

— Robert Winnicki (@RobertWinnicki) September 10, 2019

Podobnie wypowiedział się także inny, czołowy polityk Konfederacji i Ruchu Narodowego, Witold Tumanowicz:

„Gowin twierdzi, że trzeba zrobić ruch w celu masowego osiedlania się Ukraińców w Polsce. Stwierdził też, że Ukraińcy mogą być przyszłymi przywódcami w Polsce. Czy to już ksenofobia mówić, że w Polsce rządzić powinni Polacy?”

— Witold Tumanowicz (@WTumanowicz) September 10, 2019

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu w Krynicy Jarosław Gowin powiedział, że najbardziej interesuje go „ściąganie do Polski ludzi, którzy mogą być polską elitą”. Jego zdaniem, Polska powinna inwestować w ściąganie m.in. z Ukrainy wykwalifikowanych pracowników. – Zamiast cieszyć się, że w Polsce pracuje dziś ponad milion Ukraińców wykonujących relatywnie proste prace, powinniśmy zacząć walczyć o ukraińskich lekarzy, informatyków, naukowców – cytuje Gowina portal Bankier.pl.

Należy zaznaczyć, że to kolejne wypowiedzi Gowina w tym tonie. O nadawaniu polskiego obywatelstwa ściąganym do Polski imigrantom ze Wschodu Gowin mówił już ponad dwa lata temu.

Twitter.com / Kresy.plŹródło: KRESY.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 14 wrzesień 2019 08:08
alexjones.pl Informacje z Polski Winnicki o słowach Gowina: trzeba zatrzymać to szaleństwo!