Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Zamknęli mu usta za Amber Gold
Kategoria: Informacje z Polski   Wtorek, 25 grudzień 2012 12:11 Napisał

Zamknęli mu usta za Amber Gold

Prokurator w stanie spoczynku Jarosław Duś został przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego w związku z jego krytyką wobec działań prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta za sprawę Amber Gold. To kolejny prokurator, po Kazimierzu Olejniku, wobec którego zostaje wszczęta ścieżka służbowa po wyrażeniu przez niego krytycznych uwag na temat funkcjonowania prokuratury.

Prokurator Duś został już przesłuchany przez rzecznika dyscyplinarnego 13 grudnia – pisze „Nasz Dziennik”. Sam nie komentuje sprawy, wskazując na niejawność prowadzonego przeciwko niemu postępowania.

Sprawa dotyczy artykułu Dusia opublikowanego we wrześniowej „Rzeczpospolitej”. Duś wyraził w nim opinię, że sprawa Amber Gold powinna być prowadzona nie przez prokuraturę rejonową, lecz przez specjalny wydział do spraw przestępstw gospodarczych na szczeblu prokuratury okręgowej.

Twierdził również, że w jego ocenie prokurator generalny Andrzej Seremet „realizuje zapotrzebowanie na ofiarę”, dymisjonując aktualną szefową prokuratury rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu, która zajmowała się sprawą Amber Gold. Zwraca jednak uwagę, że „prokurator Majstrowicz obowiązki szefa prokuratury Gdańsk-Wrzeszcz pełni dopiero od roku, zaś błędy w pracy prokuratury miały miejsce w czasie, gdy prokuratorem rejonowym był Witold Niesiołowski, obecnie szef prokuratury w Gdyni”.

Duś ocenił, że nie ulega wątpliwości, iż „sprawa Amber Gold jak w soczewce wykazała słabość prokuratury: brak kwalifikacji, niski potencjał intelektualny, nieróbstwo, korupcję”. W jego ocenie nie można „zaakceptować sytuacji, w której na ołtarzu społeczeństwa i polityków składa się ofiarę nie z tej osoby, która zawiniła”. „Andrzej Seremet tym samym cofnął się mentalnie do lat czterdziestych XX wieku” – puentuje prokurator.

Nie wiadomo dokładnie, kto zainicjował postępowania służbowe wobec Dusia. Niewykluczone, że Prokuratura Generalna.

Autor: oa
Na podstawie: naszdziennik.pl
Źródło: Niezależna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 grudzień 2012 20:31
alexjones.pl Informacje z Polski Zamknęli mu usta za Amber Gold