Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Aresztowano argentyński statek wojskowy
Kategoria: Informacje z Polski   Niedziela, 16 grudzień 2012 23:49 Napisał

Aresztowano argentyński statek wojskowy

Międzynarodowy Trybunał Prawa Morskiego ONZ zobowiązał władze Ghany do uwolnienia z aresztu statku wojskowo-ćwiczebnego Argentyny „Libertad”.

Żaglowa fregata Marynarki Wojennej Argentyny, odbywająca ćwiczebną żeglugę, została zatrzymana w Ghanie na mocy decyzji miejscowego sądu. Zaspokoił on żądanie amerykańskiego funduszu inwestycyjnego NML Capital Ltd, który domagał się od Buenos Aires wypłacenia 300 mln dolarów z powodu bankructwa związanego z obligacjami z 2002 roku.

Argentyna zwróciła się do trybunału ONZ, ponieważ „Libertad” uważany jest za okręt wojskowy i zgodnie z międzynarodowymi konwencjami nie podlega aresztowaniu. Buenos Aires zasadniczo odmawia prowadzenia rozmów z funduszem, który ciągnie zyski ze spekulacji i dwukrotnie odrzucał propozycje restrukturyzacji długu narodowego.

Źródło artykułu: Wolne Media » Wiadomości z kraju


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 17 grudzień 2012 00:16
alexjones.pl Informacje z Polski Aresztowano argentyński statek wojskowy