Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski To przełom w sprawie Syrii?
Kategoria: Informacje z Polski   Piątek, 14 grudzień 2012 03:07 Napisał

To przełom w sprawie Syrii?

Prezydent USA Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone uznały nową koalicję syryjskich organizacji opozycyjnych za „prawowitą reprezentację” narodu syryjskiego.

W wywiadzie udzielonym telewizji ABC Obama powiedział, że nowo powstała Rada Syryjskiej Opozycji „obejmuje obecnie wystarczającą ilość ugrupowań”, aby uznać ją za prawowitą reprezentację Syryjczyków.

Obama wyraził nadzieję, że ta decyzja będzie „istotnym krokiem” w kierunku odsunięcia od władzy obecnego prezydenta Syrii Bashara al-Assada.

USA dołączyły w ten sposób do Wielkiej Brytanii, Francji i kilku państw arabskich, które uznały Radę Syryjskiej Opozycji wkrótce po jej powstaniu na spotkaniu przedstawicieli syryjskiej opozycji w Katarze w ub. miesiącu.

Opracowanie: wg
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 30 grudzień 2012 18:32
alexjones.pl Informacje z Polski To przełom w sprawie Syrii?