Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Prezerwatywa będzie obowiązkowa
Kategoria: Informacje z Polski   Czwartek, 04 luty 2016 04:13 Autor: admin

Prezerwatywa będzie obowiązkowa

Prezerwatywa będzie obowiązkowa foto: Wikimedia Commons/CC

Jest już gotowa nowelizacja ustawy o prostytucji. Po dwuletnim sporze partie koalicji rządowej w Niemczech doszły do porozumienia – informuje „Rzeczpospolita”.

Jedną ze zmian jest obowiązek używania prezerwatyw przez klientów prostytutek. Wciąż jednak nie wiadomo, kto i w jaki sposób miałby to kontrolować i ewentualnie egzekwować. Autorzy projektu nowelizacji chcieli w ten sposób zwiększyć ochronę osób świadczących usługi seksualne. Ustawa nakłada również na te osoby obowiązek przeprowadzenia raz w roku badań kontrolnych, a co dwa lata zgłaszania w samorządzie informacji o charakterze prowadzonej działalności.

W Niemczech około 300 tysięcy kobiet i kilkanaście tysięcy mężczyzn para się tym rzemiosłem, obsługując ponad milion klientów dziennie, a roczne obroty przekraczają 14 miliardów euro.

Piotr Jastrzębski

 

Źródło: Rownosc.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 04 luty 2016 09:46
alexjones.pl Informacje z Polski Prezerwatywa będzie obowiązkowa