Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje z Polski Zatoka Perska – Amerykański atomowy okręt podwodny zderzył się z niezidentyfikowanym statkiem
Kategoria: Informacje z Polski   Niedziela, 13 styczeń 2013 17:19 Napisał

Zatoka Perska – Amerykański atomowy okręt podwodny zderzył się z niezidentyfikowanym statkiem

Kolizja nie była groźna w skutkach, nikomu nic się nie stało.

USS Jacksonville to łódź podwodna o napędzie atomowym, fot. WikiPedia

USS Jacksonville, okręt podwodny klasy Los Angeles, zderzył się z niezidentyfikowanym statkiem podczas operacji w Zatoce Perskiej. Na skutek kolizji uszkodzony został jeden z dwóch peryskopów amerykańskiej jednostki.

Dowództwo V Floty USA zapewniło w komunikacie, że poważniejszych uszkodzeń nie stwierdzono. Kolizja nie miała żadnego wpływu na stan i działaniu atomowego napędu okrętu. USS Jacksonville zawrócił, by ocenić ewentualne skutki zderzenia dla niezidentyfikowanego statku, ale ten dalej płynął tym samym kursem i z tą samą prędkością, bez żadnych śladów uszkodzeń.

Obszar został zabadany z powietrza. Nie stwierdzono żadnych części maszyny pływających w morzu.

Iran ćwiczy w Cieśninie Ormuz

Agencja AFP zauważa, że jednak każdy incydent w Zatoce Perskiej z udziałem amerykańskiego okrętu wojennego może doprowadzić do kryzysu, z uwagi na napięcie między USA a Iranem.

Władze w Teheranie wielokrotnie groziły zablokowaniem Cieśniny Ormuz w odwecie za sankcje nałożone na Iran za realizację programu nuklearnego.

 

Źródło: PAP, tvn24.pl

Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 14 styczeń 2013 00:26
alexjones.pl Informacje z Polski Zatoka Perska – Amerykański atomowy okręt podwodny zderzył się z niezidentyfikowanym statkiem