Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Chiny wyciagają do Trumpa rękę na zgodę
Kategoria: Gospodarka światowa   Poniedziałek, 14 listopad 2016 19:36 Napisał

Chiny wyciagają do Trumpa rękę na zgodę

Progresorzy, a tak naprawdę kultywatorzy regresu dostawali ze strachu konwulsji, gdy Trump nie przebierając w słowach po imieniu nazywał złodziejskie wobec USA praktyki Chin. A bo się Chiny obrażą - grzmiano - i co my zadłużona Ameryka, zrobimy.

Chiński prezydent Xi Jinping już odbył rozmowę telefoniczną z Trumpem.

"Podczas rozmowy, przywódcy wyrazili poczucie wzajemnego szacunku dla siebie, a prezydent-elekt Trump stwierdził, że wierzy, iż obaj przywódcy będą kontynuować silne wzajemne relacje między obydwoma krajami" - głosi oświadczenie.

"Chiny mogą sobie być oszustem handlowym i manipulatorem waluty" - mówił kandydat Donald Trump, ale kraj ten może odegrać kluczową rolę w realizacji programu prezydenta-elekta Donalda Trumpa w kluczowym dziele odbudowy infrastruktury Ameryki.

Na ten cel rząd Trumpa przewiduje ponad trylion dolarów.

Gdy ogłoszono jego zwycięstwo Trump przyrzekał: "naprawić wewnętrzne miasta i odbudować autostrady, mosty, tunele, lotniska, szkoły, szpitale... odbudować infrastrukturę... co ma przynieść miejsca pracy dla milionów Amerykanów". Tak ma się odbudowywać "American Dream".

Póki co to Chiny budują najszybsze pociągi na świecie, najdłuższe mosty i najnowocześniejsze porty lotnicze i posiadają największe na świecie rezerwy walutowe.

Chiny są największym niekwestionowanym mocarstwem budowlanym, mają większe wydatki na infrastrukturę niż w Ameryka Północna i Europa Zachodnia razem wzięte. 

Chiny  w ciągu trzech lat zużywaja wiecej cementu (6,6 gigaton w latach 2011-2013), niż zużyto go Stanach Zjednoczonych w ciągu całego 20 wieku (zaledwie 4,5 gigaton w latach1901-2000).

Także w Chinach znajdują się takie cuda inżynierii jak najdłuższy na świecie morski most (42 km), The Three Gorges Dam (tama) na rzece Jangcy, która jest pięć razy większa niż w Amerykańska Hoover Dam i 20 tysięcy km. sieci Bullet Train - która jest dłuższa niż reszta połączonych sieci świata. Do 2025 roku sieć ta zostanie podwojona.

Siedem z 10 największych i najbardziej ruchliwych portów na świecie znajduje się w Chinach i nie ma na tej liście ani jednego amerykańskiego.

Trump twierdzi że te sukcesy Chin uzyskano kosztem USA. Trump oskarża Chiny o zaniżanie wartości swojej waluty w celu zwiększenia eksportu tanich towarów, a także o kradzież miejsc pracy w produkcji, utrzymując tanią niewolniczą pracę Chińczyków.

https://www.youtube.com/watch?v=Fa_FhAtN4y0

Pekin odrzuca zarzuty, twierdząc że z tanich towarów korzystają amerykańscy konsumenci. Można śmiało stwierdzić, że jest to trzecia góralska prawda, bo USA mają kolosalne długi, a Chiny rezerwy walutowe.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(10 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 14 listopad 2016 22:01
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Chiny wyciagają do Trumpa rękę na zgodę