Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Lagarde: Rosja godnie idzie w kierunku wzrostu gospodarczego
Kategoria: Gospodarka światowa   Poniedziałek, 21 listopad 2016 10:52 Autor: admin

Lagarde: Rosja godnie idzie w kierunku wzrostu gospodarczego

Lagarde: Rosja godnie idzie w kierunku wzrostu gospodarczego foto: Wikimedia Commons/CC

Szefowa MFW Christine Lagarde pozytywnie oceniła działania rosyjskich władz, w tym i Banku Centralnego, w zakresie poparcia makroekonomicznej stabilności, powiedział dziennikarzom wiceszef Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego Rosji Stanisław Woskresenskij po spotkaniu liderów gospodarek APEC z szefową MFW.

„Nasz prezydent zadał Christine Lagarde konkretne pytanie, dotyczące rosyjskiego sektora finansowego. Po pierwsze zapytał, czy oceny MFW odnośnie działania BC i rządu w zakresie utrzymania stabilności makroekonomicznej są aktualne, prezydent podał ostatnie dane makrogospodarcze” — powiedział Woskresenskij.

„Lagarde odpowiedziała — zacytuję — co dotyczy szefowej Banku Centralnego, to ona dokonała fantastycznej pracy”. Przy tym, według słów wiceministra, prezydent FR zadał precyzujące pytanie. „System bankowy jest stabilny, ale jest dość pasywny i nieaktywnie kredytuje gospodarkę, nie ma inwestycji systemu bankowego we wzrost gospodarczy. Zapytał on, czy Lagarde ma jakieś pomysły w zakresie możliwego działania” — zacytował prezydenta Woskresenskij.

„Tutaj Lagarde uchyliła się od odpowiedzi, mówiąc, że w każdym konkretnym przypadku należy uwzględniać specyfikę państwa i omawiać wszystko bardzo szczegółowo. Rekomendacji nie dała, ale emocjonalnie przy wszystkich mówiła, że Rosja na tle tej sytuacji, z którą się zetknęła, przede wszystkim ze spadkiem cen ropy naftowej, bardzo dostojnie wyszła, albo wychodzi na drogę — jak ona życzyła — stabilnego wzrostu” — zauważył.

https://pl.sputniknews.com


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 21 listopad 2016 14:14
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Lagarde: Rosja godnie idzie w kierunku wzrostu gospodarczego