Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Amerykanie dają 350 mln USD na dozbrojenie Ukrainy
Kategoria: Gospodarka światowa   Sobota, 10 grudzień 2016 17:03 Autor: admin

Amerykanie dają 350 mln USD na dozbrojenie Ukrainy

Amerykanie dają 350 mln USD na dozbrojenie Ukrainy foto: Wikimedia Commons/CC

Senat USA przyjął ustawę o budżecie resortu obrony zawierającą pakiet pomocy dla Ukrainy w zakresie bezpieczeństwa. Zapewnia on m.in. dostawy „śmiercionośnego i nieśmiercionośnego sprzętu” o wartości 350 mln dolarów.

Połowa tych środków jest powiązana z realizowaniem przez stronę ukraińską reform sektora obronności, czyli wprowadzenie cywilnej kontroli nad wojskiem, nadzór parlamentarny nad ministerstwem obrony i siłami zbrojnymi oraz zwalczaniem korupcji przy zamówieniach dla wojska.

W amerykańskiej ustawie o budżecie resortu obrony na rok finansowy 2017 jest zakaz współpracy wojskowej z Rosją „dopóki Departament Obrony nie potwierdzi Kongresowi (…), że Rosja zaprzestała okupacji terytorium ukraińskiego i swych agresywnych działań, które zagrażają suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy i państwom członkowskim NATO” oraz że Rosja dotrzymuje warunków porozumień mińskich, dotyczących zawieszenia broni na wschodzie Ukrainy.

W ustawie jest też zapis zabraniający wykorzystywania funduszy na jakąkolwiek działalność „uznającą suwerenność Rosji nad Krymem”, a także zapis o współpracy z partnerami i sojusznikami USA przy odstraszaniu Rosji przed agresją.

 

Źródło: Strajk.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 10 grudzień 2016 17:16
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Amerykanie dają 350 mln USD na dozbrojenie Ukrainy