Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Trump kasuje Partnerstwo Transpacyficzne
Kategoria: Gospodarka światowa   Wtorek, 24 styczeń 2017 19:33 Napisał

Trump kasuje Partnerstwo Transpacyficzne

Trump nie marnuje ani godziny swojej pracy. Podczas gdy libertyni licytują się który tłum był większy, gdy doznają orgazmu oglądając idiotyzmy odgrywane w jaskini lewactwa NBC w audycji Saturday Night Live - Donald Trump realizuje swoje przedwyborcze obietnice. Podpisuje kolejne dekrety likwidując zagrożenia dla USA jakie w spadku pozostawił Hussain Obama.

Trans-Pacific Partnership (TPP) – wielostronna umowa regulująca zasady handlu, zawarta 5 października 2015 przez dwanaście krajów w całym regionie Azji i Pacyfiku (Australia, Brunei Darussalam, Kanada, Chile, Japonia, Malezja, Meksyk, Nowa Zelandia, Peru, Singapur, Stany Zjednoczone i Wietnam). Zawarcie TPP było jednym z głównych celów strategii handlowej administracji Obamy oraz Shinzo Abe. Oficjalnie TPP ma na celu intensyfikację handlu i ułatwienie inwestycji pomiędzy krajami partnerskimi TPP, promowanie innowacji, wzrostu gospodarczego i rozwoju oraz wspieranie tworzenia i utrzymania miejsc pracy.

Sygnatariusze umowy generują około 40% światowej wymiany handlowej.

Anty- i alterglobaliści, pracownicy służby zdrowia, działacze na rzecz wolności Internetu, ekologiści, organizacje pracownicze, grupy poparcia i niektórzy urzędnicy krytykowali efekty negocjacji w dużej mierze ze względu na tajemnicę procesu negocjacji, ekspansywny zakres jej obowiązywania i zawartość kontrowersyjnych klauzul zawartych w projektach, które wyciekły i stały się znane publicznie.

Prezydent Donald Trump w poniedziałek unieważnić tą transakcję handlową i podpisał dekret o wycofaniu się z procesu negocjacji Partnerstwa Trans-Pacific.
Ten dekret wysyła sygnały do Demokratów i liderów w zagranicznych stolicach na całym świecie, że retoryka Trumpa o handlu podczas kampanii zamienia się w działanie. Trump obiecał w trakcie kampanii wycofać USA z umowy TPP, bo stwierdził że był szkodliwy dla amerykańskich pracowników i produkcji.

Polska podpisała niedawno podobny pakt z Kanadą. Porozumienie to czyni polskiej gospodarce podobne albo większe szkody niż TPP dla USA. Może jeszcze czas aby rząd PiS oprzytomniał i wycofał się z tej pułapki.

Już Obama miał problem z przekonaniem do tego paktu partyjnych kolegów, gdyż istnienie partii Demokratycznej zależy od poparcia ze strony związków zawodowych.

Nawet Hillary Clinton, która przepychała TPP jako sekretarz stanu, w trakcie kampanii w obliczu presji ze strony lewej wycofała swoje poparcie dla tego porozumienia.
TPP nigdy nie było zatwierdzone przez Kongres, więc sprawa kasaty traktatu jest prosta.

Trump powiedział, że planuje także renegocjować NAFTA - amerykańską umową o wolnym handlu z Meksykiem i Kanada.

Nowy Prezydent zapowiedział też decyzje mające poprawić warunki ekonomiczne wewnątrz USA.

"Chcemy obniżki podatków zarówno dla klasy średniej jak też dla firm - i to na dużą skalę" - powiedział Donald Trump zebranym w Roosevelt Room.

Stawka podatku dla firm, jak zasugerował Trump, zostanie obniżona do 15 lub 20 procent. Ponadto jego administracja planuje cięcie biurokratycznych regulacji, "możemy wyciąć 75 procent przepisów, może więcej" - powiedział argumentując, że obowiązujące przepisy dotyczące przedsiębiorstw są uciążliwe i niepotrzebne.

Panie premierze Morawiecki. Panie prezesie Kaczyński. Trump potrzebował dwa dni aby przystąpić do reformy, a do przejęcia władzy przygotowywał się jakieś dwa lata. Szanowny PiSie - wy mieliście OSIEM lat, by przygotować ustawy i teraz tylko położyć je na biurku waszego Marszałka Sejmu.

Olejcie totalnie ogłupiałą opozycję tak jak Trump olał setki tysięcy oszalałych sufrażystek. Pogońcie gnojkowatych Misiewiczów, weźcie doświadczonych ludzi (jak to zrobił Trump) i róbcie faktycznie dobrą zmianę.

Właśnie w tej chwili widzę jak Trump podpisuje dekret za dekretem i olewa media nie odpowiadając na zaczepki, nie tracąc czasu na wyjaśnianie że nie jest zającem.

Aha. Właśnie podpisał dekret wstrzymujący finansowanie aborcji z pieniędzy podatników.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 24 styczeń 2017 20:33