Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W Kanadzie wprowadzono podatki od osób prywatnych z tytułu emisji CO2
Kategoria: Gospodarka światowa   Piątek, 27 styczeń 2017 11:01 Autor: admin

W Kanadzie wprowadzono podatki od osób prywatnych z tytułu emisji CO2

W Kanadzie wprowadzono podatki od osób prywatnych z tytułu emisji CO2, co mieszkańcy odczuwają na własnej skórze. Podatki te mają być wprowadzane na całym świecie, również w Polsce, i mają być dodane do każdego produktu i usługi prowadząc do silnego obniżenia poziomu życia obywateli i regulowania ich aktywności przez państwo.

W artykule CBC dotyczącego nakładania podatków od CO2 za kremację czytamy, że „Ed Conon mówi, że był zaniepokojony gdy zobaczył w zeszłym tygodniu rachunek za podatek węglowy na sumę 100 CAD za kremację matki. Obie rodziny złożyły skargę do firmy Alternatives Funeral and Cremation Services Airdrie znajdującej się na obrzeżach Calgary. Dwie pogrążone w żałobie rodziny z Alberta dostały rachunek w wysokości 100 CAD z tytułu podatku węglowego za kremację, zaledwie kilka dni po tym jak podatek został wprowadzony w tej prowincji. (…) MacLeodowi powiedziano, że kremacja matki wykorzystała wystarczającą ilość gazu ziemnego do stworzenia pięciu ton dwutlenku węgla, czyli ilości gazu ziemnego wykorzystywanego do ogrzania przeciętnego domu przez prawie rok, prowadząc do 100 dolarów opłaty.”

Jest to przedsmak tego, co powoli jest wdrażane w całej Europie. Do 2020 roku globalne instytucje finansowe już zaplanowały wprowadzenie tzw. „kapitału naturalnego”, czyli podatku od CO2 pod inną nazwą, który już jest testowany w systemach bankowych.

 

Źródło: PrisonPlanet.pl, na podstawie CBC.ca


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(14 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 27 styczeń 2017 11:37
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W Kanadzie wprowadzono podatki od osób prywatnych z tytułu emisji CO2