Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W Chinach powstaje największa na świecie stocznia nuklearnych okrętów podwodnych
Kategoria: Gospodarka światowa   Wtorek, 25 kwiecień 2017 00:08 Autor: admin

W Chinach powstaje największa na świecie stocznia nuklearnych okrętów podwodnych

W Chinach powoli dobiega końca budowa wielkiej stoczni, która pozwoli na produkcję kilku okrętów podwodnych jednocześnie. Obiekt zostanie oddany do użytku w tym roku i ma przyczynić się do wzmocnienia chińskich sił morskich.

Nowa stocznia powstaje w Huludao w prowincji Liaoning. Za budowę odpowiada Bohai Shipbuilding Heavy Industry - jedyny chiński producent okrętów podwodnych o napędzie atomowym, który zbudował okręty podwodne typu 091, 092, 093 i 094.

Stocznia będzie posiadała powierzchnię ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych i będzie to największy obiekt tego typu na świecie. Fabryka pozwoli na produkcję do 4 okrętów podwodnych o napędzie atomowym jednocześnie i jest przystosowana do budowy nowoczesnych okrętów podwodnych typu 095 a także 096, które pozostają na etapie projektowania.

Prace nad okrętami podwodnymi typu 095, wyposażonymi w torpedy, pociski przeciwokrętowe oraz pociski manewrujące, rozpoczną się w nowej stoczni w tym roku i z czasem zastąpią typ 093. Z kolei przyszłe okręty podwodne typu 096 mają zawierać torpedy oraz rakiety balistyczne i wyprą typ 094.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 24 kwiecień 2017 23:21
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa W Chinach powstaje największa na świecie stocznia nuklearnych okrętów podwodnych