Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Obamacare do kosza
Kategoria: Gospodarka światowa   Niedziela, 07 maj 2017 07:34 Autor: admin

Obamacare do kosza

Donald Trump w czasie swojej kampanii za punkt honoru przyjął zniesienie powszechnego systemu ubezpieczeń i opieki zdrowotnej Obamacare. Izba Reprezentantów wykonała wczoraj pierwszy krok do realizacji tej obietnicy. Przyjęła ustawę o likwidacji obowiązujących rozwiązań, zastępując je propozycjami przygotowanymi przez Partię Republikańską.

Obamacare pozwoliła ponad 20 milionom Amerykanów na dostęp do opieki medycznej, dzięki obowiązkowemu ubezpieczeniu. Republikanie obiecywali, że skończą z tym systemem jak tylko nadarzy się okazja. Wydawało się, że nastąpi to już w marcu, ale wtedy okazało się, że proponowane przez władze Partii Republikańskiej rozwiązania, nie mają poparcia w dużej części republikańskich kongresmenów. Republikanie wycofali się wówczas z pomysłu likwidacji wprowadzonego przez Obamę systemu.

Teraz pomysł wrócił i jak się okazało, ma poparcie wystarczającej części członków Izby Reprezentantów. Wycofanie obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych i powrót do zupełnej dobrowolności przegłosowano niewielką różnicą głosów. Wynik głosowania to 217 do 213.

Teraz ustawa wędruje do Senatu, gdzie, co prawda, Republikanie mają przewagę, ale część senatorów republikańskich popiera powszechne ubezpieczenia. Obserwatorzy sceny politycznej USA twierdzą, że Trump będzie miał w Senacie ciężki orzech do zgryzienia.

W dziesiątkach amerykańskich miast po ogłoszeniu wyników głosowania na ulicę wyszły tysiące protestujących przeciwko likwidacji systemu Amerykanów.

 

Źródło: Strajk.eu


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Niedziela, 07 maj 2017 12:44