Font Size

Czcionka
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Nielegalne przekazanie pieniędzy przez Obamę na fundusz „klimatyczny” ONZ
Kategoria: Gospodarka światowa   Piątek, 19 maj 2017 10:31 Autor: admin

Nielegalne przekazanie pieniędzy przez Obamę na fundusz „klimatyczny” ONZ

Były prezydent Barack Obama wiedział, że Donald Trump chce przestać finansować oenzetowski Zielony Fundusz Klimatyczny (Green Climate Fund; w skrócie GCF), w związku z czym zanim opuścił urząd, przekazał nań 500 milionów dolarów z pieniędzy podatników. Departament stanu USA poparł ten nielegalny krok Obamy, twierdząc kłamliwie, że Zielony Fundusz Klimatyczny (GCF) nie jest organizacją międzynarodową, w związku z czym takie przekazanie funduszy nie narusza prawa federalnego. Obama już wcześniej wpłacił na GCF ratę w wysokości 500 milionów dolarów z funduszy, które Kongres przeznaczył na badania wirusa Zika.

Obama świadomie naruszył prawo, ponieważ jego administracja otrzymała w kwietniu od niemal połowy amerykańskiego Senatu pisma zawiadamiające, że przekazywanie pieniędzy na ten fundusz ONZ jest nielegalne.

Republikanie byli oburzeni tym niedozwolonym szastaniem publicznymi pieniędzmi. Administracja Donalda Trumpa może zablokować w przyszłości wpłaty na ten fundusz, ale niektórzy uważają, że to mogłoby wywołać napięte relacje z innymi państwami finansującymi GCF.

Wielu naukowców i ekspertów jest przekonanych, że GCF to skorumpowana instytucja bez możliwości wspierania gospodarczej bądź politycznej stabilności. Mówi się, że to fundusz utworzony dla rządów i dyktatorów z Trzeciego Świata uczestniczących w oenzetowskim Zielonym Funduszu Klimatycznym. Prawie połowa krajów należących do niego groziła odejściem w roku 2015, jeśli rządy państw zachodnich nie wysupłają nań ponad 100 miliardów dolarów rocznie z pieniędzy swoich podatników.

Ten gest Obamy był w istocie ciosem zadanym Ameryce w plecy przed odejściem z gabinetu owalnego. Pieniądze podarowane Zielonemu Funduszowi Klimatycznemu były obrazą dla USA i doskonale wpisywały się w jego radykalną globalistyczną agendę. W najbliższym czasie okaże się, czy rząd Trumpa jest w stanie odzyskać te pieniądze i czy będzie stawiał kryminalne zarzuty Obamie i członkom jego administracji za to rażące złamanie prawa.

Tłum. Nexus

Źródło:

http://www.naturalnews.com/2017-02-02-beyond-funneling-billions-of-dollars-to-iran-outgoing-obama-also-illegally-sent-500-million-to-un-climate-fund.html

Wolna Polska - Wiadomości


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 19 maj 2017 11:37
alexjones.pl Informacje ze świata Gospodarka światowa Nielegalne przekazanie pieniędzy przez Obamę na fundusz „klimatyczny” ONZ